Kuukautiseni ovat säännölliset, nyt niitä ei ole näkynyt lähes viikkoon. Pari viikkoa aiemmin tuli muutaman päivän ajan ruskeaa vuotoa, hyvin niukkaa sellaista. En käytä pillereitä. Olin yhdynnässä ja kondomi meni rikki ja en ole varma ehtikö mies ottaa pois ennen rikkimenemistä... Tein raskaustestin ja se näytti negatiivista, tosin tein sen illalla. Pitäisi varmaankin tehdä uusi testi. Kuinka luotettavia nämä testit ovat? Onko teillä omia kokemuksia?
Menkat myöhässä
Kuinka luotettavia raskaust...
3290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olin juuri tulossa esittämään lähes samanlaista kysymystä. Menkat (tosin melko epäsäännölliset) yli viikon myöhässä, ja tänään tehty raskaustesti näytti negatiivista. Mikä muu voi johtaa kuukautisten myöhästymiseen, ja kannattaako luottaa testin negatiiviseen tulokseen? Raskauteen olisi kenties pieni tekninen mahdollisuus (niin kuin aina, kun jotain kanssakäymistä tapahtuu), mutta pitäisikö uskoa sisäistä ääntään, että suurentelen vain asiaa ja mielikuvitus laukkaa?
..odotellaan yhdessä vastauksia...
On ne luotettavia, mutta ei se tulos näy vasta kuin 7-10 päivän kuluttua oletetun hedelmöityksen tapahtumisesta. Ja miehellä on touhutipoissakin eläviä siittiöitä, joten se, että mies veti pois sisältä ennen laukeamista, ei takaa sitä ettetkö olisi raskaana.
Jos et luota kotitestiin niin mars neuvolaan antamaan pissanäytettä, ja siitä tehdään sitten testi.
et touhutipoissa on siittiöitä...