Mittaritaulun

Vuosimallin 2002 Focuksesta on palanut mittaritaulun taustavalon lamput. Tietääkö kukaan mitenkä nuo lamput voisi itse vaihtaa? Löytyykö mistään tuon mittaritaulun purku/kasausohjeita?
2348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paikallinen kirjasto jos vaikka löytyis korjausopas

Äänestä

Akun kenkä irti ekaksi. Ratti alas asentoon lukitusvivusta. Muovikehys mittariston ympäriltä irti, on alareunasta muovi lipareilla kiinni, paina alas pikku ruuvarilla.Mittaritaulun kiinnitysruuvit irti, käännä itseesi päin taulu pystyssä ja irroita pistokkeet. Alä kallista mittaritaulua liikaa, mittareissa on sisällä vaimennnus nestettä, voi tehdä hankaluuksia näyttöön . Yksi merkkilamppu kerrallaan pois ja uusi tilalle, Siellä on yleensä tyhjiäkin paikkoja, kannattaa merkata maalariteipillä ettei sekoa mitä on jo vaihtanut tai mitä ei aio vaihta...Vaihda samalla kaikki lamput, niin ei tarvitse jatkuvasti ruuvailla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Taustavalot kirjoitti:

Vuosimallin 2002 Focuksesta on palanut mittaritaulun taustavalon lamput. Tietääkö kukaan mitenkä nuo lamput voisi itse vaihtaa? Löytyykö mistään tuon mittaritaulun purku/kasausohjeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu