"erilaiset",boheemit sormukset?

Onko kenelläkään tietoa mistä voisi etsiä
"ei niin tavallisia" kihlasormuksia?
Olen hieman boheemi ja pidän afrikkalaisista ym. värikkäsistä ja erikoisista tyyleistä eikä perus valkokulta tai kulta niinkään kiinnosta.
Olisko esim jotain nettisaittia?
Kiitos jos joltain tietoa löytyy
ja oikein ihanaa vuotta 2009 kaikille!
42184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen nähnyt tosi nättejä tummasta puusta käsityönä tehtyjä sormuksia. Tämä nyt on vähän noloa, mutta IRC-Galleriassa :) En millään muista kyseisen henkilön nimeä/nimimerkkiä, mutta hän oli alan ammattilainen. Hänen galleriassaan oli todella paljon kuvia puukoruista ym. ja muistaakseni hänellä oli myös omat nettisivut.

Äänestä
  • niin ilmottelehan tänne! :)
    Pitää käydä etsiskeleen!
    Kiitti vinkistä!!

    Äänestä



Kommentoi aloitusta


boheemiN kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa mistä voisi etsiä
"ei niin tavallisia" kihlasormuksia?
Olen hieman boheemi ja pidän afrikkalaisista ym. värikkäsistä ja erikoisista tyyleistä eikä perus valkokulta tai kulta niinkään kiinnosta.
Olisko esim jotain nettisaittia?
Kiitos jos joltain tietoa löytyy
ja oikein ihanaa vuotta 2009 kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu