Kuviolävistäjiä??

Sinooperista olen löytänyt yhden ja Tiimarista olen ostanut myös (sillä ei tee yhtään mitään).
Mistäköhän muualta niitä voisi etsiä??
Netissä on joskus ollut askartelu.com-sivut, mutta nyt eivät enää toimi :( siellä niitä oli myynnissä useampi malli.
121089
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

www.slojd-detaljer.com tai soita 09 - 34870606
Tuo on ruåtsalainen askartelutarvike kauppa, jolla on toimipiste myös suomessa.

Äänestä
  • tuolta kyllä löytyy, mutta postimyynnin minimitilaus 40euroa ja siihen 10euroa postikuluja.
    Ellei sitten halua lähteä Ruotsiin saakka ostoksille.

    Äänestä

  • Moikka!

    Tiedän mitä tarkoitat. Sinellissä Yrjönkadulla on ollut niitä, mutta taitaapi olla katoava luonnonvara.

    T: Maiju

    p.s. tuo elliksonin leikkuri maksaa jotain 700 euroa ja sissixin leikkuri muistaakseni jotain 115 euroa, joten jos leikkuria ei ole ennestään niin taitaa tulla turhan kalliiksi. Itselläni on tuo Sissixin leikkuri ja siihen stanssit maksavat halvimmillaan jotain 15 euroa kappale :o)

    Äänestä

  • näinköhän koko tukkua on enää ollenkaan. Puhelinnumerot ei ainaskaan ole käytössä, eikä sähköpostikaan mene enää perille :(

    Äänestä

  • askartelija kirjoitti:

    näinköhän koko tukkua on enää ollenkaan. Puhelinnumerot ei ainaskaan ole käytössä, eikä sähköpostikaan mene enää perille :(

    Muista en tiedä, mutta Sinelli on kyllä olemassa Vantaalla Petikossa Unikulman talossa. Olen siellä käynyt muutaman kerran, aika iso liike.
    Näytti olevan tukkuvarasto samassa rakennuksessa.
    Tutullani on Ellison, kuulemma 10 vuoden takuu? ja kai semmoisen saa myytyä jos tarve loppuu.

    Äänestä



...pieniä lävistäjiä etsiskelen. Tuossa ruots. yrityksessä oli aika edullinen 15,50 5 erilaista...mutta pitää tilata 40e ja muita kuluja vielä 12,90e :( .....mutta tää tyttö taitaa lähteä käymään Hollolassa, siellä niitä näyttää olevan vielä enemmän. Kiitoksia molemmille :D

Äänestä
  • Sinelliin on tullut uusia malleja kuviolävistäjiä hiljattain, kannattaa käydä tsekkaamassa, - valikoima kuulemma kasvaa edelleen...

    Äänestä

Onko olemassa jotain kuviolävistäjiä, jotka sopis muulle kuin paperille? Heijastinkankaaseen ensimmäiseksi tarvitsisin, ja jos pystyy pehmeään pukinenahkaan niin olis kans hyvä. Hintaa saisi olla max. 100e.

Äänestä
  • Ei taida kuviolävistäjistä sellaista löytyä, Sizzixin BigShot leikkuri taas on himpun kalliimpi. Sille tosin löytyy varmaan muutakin käyttöä, jos enemmin askartelee. Käytetyn voisi saada jostain edullisemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


askartelija kirjoitti:

Sinooperista olen löytänyt yhden ja Tiimarista olen ostanut myös (sillä ei tee yhtään mitään).
Mistäköhän muualta niitä voisi etsiä??
Netissä on joskus ollut askartelu.com-sivut, mutta nyt eivät enää toimi :( siellä niitä oli myynnissä useampi malli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu