Minne hackit ladataan, miten käytetään?

Eli haluaisin ladata simssiini vähän hackejä, etenkin posehackin, jonka löysin tuolta modthesimssistä.
Epävärmana ja hackien kanssa ensikertalaisena kuitenkin kysyn, ovatko nämä hackit jotenkin "vaarallisia" esimerkiksi paljon bugeja ja muita pelivirheitä sisältäviä, vai luotettavia ja turvallisia. Mikäli ne ovat turvallisia, niin miten niitä käytetään?
Lisäksi, jos lataisin tuon posehackin, ladataanko se ihan muidenkin latausten tavoin normaalisti Downloads -kansioon?
5963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...hackit ovat turvallisia mutta jotkin voivat aiheuttaa bugeja peliin, saada pelin kaatumaan, jne. Yleisin syy ongelmiin on se, että peliin on ladattu hackkeja jotka eivät toimi yhteen. Useissa hackeissa varoitetaankin yhteensopivuusongelmasta jonkin toisen hackin kanssa, joten kannattaa aina lukea ohjeet hyvin.:-)

Tuo posechack laitetaan Downloads -kansioon mutta kannattaa luoda hackeille sinne oma kansio, jotta niiden käsittely helpottuu, eikä tarvitse etsiä. Itse Posehack on musta laatikko, joka pelissä löytyy harrastukset -valikosta.

Jos haluaa tarkistaa onko pelissä yhteensopimattomia hackkeja, niin silloin kannattaa käyttää Paladinin ohjelmaa, joka löytyy täältä:
http://www.simwardrobe.com/
Sims 2 -> Programs -> Sims 2 Hack Conflict Detection Utility

Äänestä
  • Voikko kertoo mitä pitää tehä? Ku multa puuttuu se downloads kansio enkä tiiä mihi se pitäs luoda

    Äänestä

Jep.Latasimme downloadilla normaalisti nuita mainitsemiasasi häckejä. Kovalevy meni nurin ja pelkään pahoin, että koodin seassa oli jotain scriptejä, joilla on virusta vastaavia haittoja. Kannattaa olla varovainen.

Äänestä

Onko Battlefield 3 hackkejä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätönn kirjoitti:

Eli haluaisin ladata simssiini vähän hackejä, etenkin posehackin, jonka löysin tuolta modthesimssistä.
Epävärmana ja hackien kanssa ensikertalaisena kuitenkin kysyn, ovatko nämä hackit jotenkin "vaarallisia" esimerkiksi paljon bugeja ja muita pelivirheitä sisältäviä, vai luotettavia ja turvallisia. Mikäli ne ovat turvallisia, niin miten niitä käytetään?
Lisäksi, jos lataisin tuon posehackin, ladataanko se ihan muidenkin latausten tavoin normaalisti Downloads -kansioon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu