Pdi:n kesto

Powerdieselien ja TDI mallien kesto ja onko lastentauteja, remontteja paljon ajettuna?
Onko kokemuksia?
1528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

TDI:n jakohihna ja kiristysrulla on syytä vaihtaa kun vaihdon aika on, samoin muutkin kuluvat hihnaan liittyvät osat. Ei mitään ongelmaa kun tarkastaa hihnan silloin tällöin.

Passateissa maski voi mennä talvella tukkoon ja aiheuttaa koneen ilmanotolle ongelmia. Ilmanottoputkesta voi ottaa yhden pätkän pois, jolloin maskin tukkeutuminen ei haittaa.

Ilmamassamittari voi tietyissä vuosimalleissa (>97) hajota, uusi alkuperäinen 270 euroa, tarvike 77 euroa.

Jos huohotinputkessa ei ole lämmitysvastusta niin kannattaa avata se putki ja tarkistaa että on puhdas, ettei lika pääse jäätymään siellä. Maskin peittäminen auttaa myös tähän. Vastus maksaa merkkiliikkeessä 75 euroa tai asennettuna 150 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arto kirjoitti:

Powerdieselien ja TDI mallien kesto ja onko lastentauteja, remontteja paljon ajettuna?
Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu