Yksi ärrän tyttö ei koskaan hymyile minulle eikä vitsaile. Onkohan se suuttunut. Muiden kanssa heitetään aina läppää ja nauretaan.
Mikä on...
peku...
6289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
heittäisit läppää ikäistesi palstalla!
Täytän pikapuoliin 60 v.
Se kuule rassaa, kun ei saa small talkia
onnistumaan.
Ikääsi nähden et vielä tiedä no...sanon sulle hiljaa ettei kukaan kuule.
Osta 1 kpl ruusuja ja ojenna ...ihme jos ei hymy löydy!
tyhmästä tunkeilevata käytöksestä, eikä vanhoista höppänä papparaisista. Hän kokee sinut jotenkin ärsyttäväksi,(anteeksi vaan vastenmieliseksi), itsekkin ollessani nuori,vanhat miehet hieman hassut lässyttäjät harmitti, että muuta käytöstäsi asialliseksi, tilanne voi korjaantuakkin.
Jos minä olisin käyttäytynyt sinun laillasi nuorena niin minulla ei olisi ollut töitä.
Piti vaan hymyillä vaikka herrat ei niin hertaasia puhuneetkaan saati selväsanaisesti.
Töitä oli neljäkymmentä vuotta, höh ei myyjänkään tarvitse kaikkea sietää. Myyjäkin on ihminen,hänelle kuuluu ihmis arvo, ja häntäkin tulee kunnioittaa ja arvostaa työtä tekevänä ihmisenä. Ei myyjät ole KAUPAN, he palvelee asiakkaita asiallisesti,heitä kunnioittain. Ei kaikemoiseen kosiskeluun tarvitse mennä mukaan.Ei nori kenties naimisissa oleva (pienten lasten äiti) nainen pidä vanhojen huru-ukkojen flirtistä, joten kunnioitusta naisille työ paikoilla.