Säähavaintopallo perinteisin syyllinen!

Yleisin niinsanotun ufohavainnon syy lienee säähavaintopallo! Tämä selittää lähes 97% varmuudella itse kunkin "ufo"havainnot.

Totuus tekee kipeää!
14936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tosiaan totuus tekee kipeää..
No voisiko olla sääpallo tälläinen mikä näin poikani kanssa -02. Siis katselimme aamupäivällä kirkkaalla säällä neljää ruosteenruskeaa palloa, jotka lensi aivan rintarinnan usean minuutin ajan.

Korkeutta en osaa sanoa, mutta selvästi väri niistä erottui. Aikanaan pallot lensivät talomme ylitse jonka jälkeen hajaantuivat niin, että kaksi lähti suoraan kohti etelää ja kaksi suoraan kohti pohjoista. (Kohteet olivat kaukana ns sääpalloista)

Äänestä
  • Suokaasu näyttää juuri tuolta ja lentokoneneetkin jättävät näin pakkasiilla uhmon näköisiä "ufoja" taivaalle.

    Suosittelisin seuraamaan uutisia, ehkä himpun enempis! Uutisiissa esitetty tieto kun ei saa olla valheellista tai harhaan johtavaa! Lue lakikirja, niin tiedät kyllä miksi.

    Äänestä

Heitä faktaa tuon sinun esittämään väitteeseen, tuosta 97 % tiedosta ? Vai onko kyseessä vain sinun mutu?

Ystävällisesti odottaen fakta selvitystäsi.

Äänestä
  • No comment.

    Äänestä

Mitens ne melkein 3 prosenttia?

Äänestä
  • sitens, että kyseessä on selvästi suokaasu. Esim. ylläolevassa havaintokertomuksessa on kyse suokaasun ja säähavaintopallojen kombinaatiosta. Eli havainnon ruskehtavat pallot ovat säähavaintopalloja, jotka ovat haaleahkon suokaasupilven sisällä.

    Äänestä

  • Siinäpä sinulle pähkinä purtavaksi! Onneksi synnyin skepoksi! Ei tarvii miettii!

    Äänestä

  • Nuuskinut kirjoitti:

    Siinäpä sinulle pähkinä purtavaksi! Onneksi synnyin skepoksi! Ei tarvii miettii!

    Oliko muuta?

    Äänestä

  • Nuuskinut kirjoitti:

    Oliko muuta?

    Pitkämuistinen finninaamanörtti? Lmao :DD

    Tainnut nuuskia paljon muutakin, ko suo(li)kaasuja?

    Äänestä

  • Nuuskinut kirjoitti:

    Siinäpä sinulle pähkinä purtavaksi! Onneksi synnyin skepoksi! Ei tarvii miettii!

    ole, etkä ole koskaan ollutkaan. Kunhan provoilet kun et pärjää meille skeptikoille väittelyssä.

    Olet lapsellinen.

    Äänestä

Lyhtykin on ufo jos sitä kakolalainen PERSEsilmällä kahtoo. Itse huomaan kyllä heti, jos kyseessä on säähavaintopallo. Ei sitä lyhtyihin noin vain sotketa, paitti jos on outo.

Äänestä

Trolli,Trolli,Trolli,Trolli,Trolli

Äänestä

Tänne palstalle on taas näin pisempien lomien
takia pesitynyt muutama teinitrolli
provoilemaan.Älkää ottako kantaa näitten trollien
juttuihin.Kyllä ne siitä hiljenee.

Äänestä
  • Taidat olla oikeassa :o)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuuskinut kirjoitti:

Yleisin niinsanotun ufohavainnon syy lienee säähavaintopallo! Tämä selittää lähes 97% varmuudella itse kunkin "ufo"havainnot.

Totuus tekee kipeää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu