Naislääkärin tutkittavana

ilman housuja

kerran oli sellainen tapaus että menin lääkäriin kipeästä lonkasta. Lonkka oli siitä nivustaipeesta kipeä. Naislääkäri joka oli jo kypemmällä iällä määräsi minut ilman housuja pöydälle, sanoi että pitää tunnustella onko tyrä puhkeamassa. Lääkäri tunnusteli hellin mutta määrätietoisin ottein nivustaivettani, samalla varoen koskettamasta genitaalialuettani. Mitään ei kuitenkaan löytynyt joten jouduin ultraääneen ja lisäksi röntgeniin. Niistäkään ei löytynyt sen kummempaa ja vaiva katosikin sitten itsestään muutaman viikon kuluttua, mikä oli kyllä kiva.

2

15699

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menisi

      tätä ihan novelliksi sanomaan.

      Muuten - mitä väliä sillä on, onko lääkäri mies vai nainen. Minusta pääasia on, että tauti saadaan selville ja parannettua.

      Itselläni oli vastaavanlainen juttu ja ei sekään selvinnyt. Äkkiä alkoi vasemman jalan nivusta koskea niin pirusti, että jalkaa ei pystynyt liikuttamaan. Hävisi myös äkisti. Ei löytynyt mitään - ei ultrassa eikä rtg:ssä.

      Niin ja muuten - silloin lääkäri oli naispuolinen, mutta en kokenut sitä miksikään ihmeelliseksi. Jos seksiä ajatellaan, niin silloin mieslääkäri olisi ollut kavahdettavampi.

    • ???

      Mitä tässä nyt on ihmeellistä. En ole koskaan ollut tutkittavana, jossa ko. aluetta tutkittaisiin vaatteet päällä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      25
      11014
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8317
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      127
      5280
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3656
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3578
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3534
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2529
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2031
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe