Mä eilen pelasin simssii. Siinä perheesssä on äiti ja isä sekä kahet kaksoset. Vanhemmat jo vanhuksii. Mä laitoin ne vanhemmat saunaan. Sitten ukkonen sytytti piha kuusen palamaan. Vanhemmat ryntää sen kuusen luo ja palaavat. Lapset olivat pihalla kattomassa onnettomuutta. Ihme, kun sossu ei hakenu lapsia pois. Menetin vain kissan ja koiran. Onneksi vähän vanhemmat kaksoset kasvo teineksi ja lapsia ei sit viety pois. Ja nekin toiset kaksoset kasvoivat parin päivän päästä teineksi.
Outoo
Simpsuli
7221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itselläni onkin käynyt seuraavaa:
Pelasin simssii kaverini työnä (konees matkoilla ja peruspeli)
Oltiin ladattu siihen vaatteita ja koruja sekä meikkejä.
Pelattiin hetken aikaa ja yhtäkkiä simien naamat alko hohtaa sinisinä :D
Ja omalla koneella pystyin tutustumaan viikatemieheen ja kun lähetin sille sähkärii, päätin soittaa sille, mut eipäs ollu puhelinluettelus, mut ystävis ja sähkäris oli :))
Kantsii pitää hyvät välit sitte siihen viikatemieheen :D olen myös kuullu että joillakin on viikatemies jääny asustelemaan sinne taloon.
Miten viikatemiehen kans voi ystävystyä? Ainakaan mä en oo voinu painaa sitä. Paitsi yhellä aikuisella simillä sattu olleen karismaa ja yritin saada säästämään yhen simin, mutta se kuoli silti.
jäänyt yöksi kattoon telkkuu ja syömään voileipiä!
viikatemies jääny asumaan, ja nää hula-hula-zombit... ainii ja myös se vanha mummo jolla on harmaa jakkupuku ja se neuloo jtn.
Mulla lapsi otettiin huostaan, kun lastenhoitaja ei ilmaantunut äidin ollessa töissä. Vähänkö ärsytti...
kävi mulla niinki vähä aika sitten, että adoptoin lapsen ja en muistanu, että se tulee seuraavana päivänä. Niin se adoptiolapsi tuli. Pari tuntii aiemmin sen lapsen vanhemmat ja sisarukset lähtivät töihin/kouluun. Sitten lapsi ehti olla jokusen tunnin yksin kotona ja se haettiin pois.