HELPP!! Miten netistä ladattuja vaatteita/muita laitetaan The Sims 2 niin että ne tulee sinne käyttöön?? Auttakaa pliike!!
The sims 2
Kukkuu11
1131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Sulla täytyy olla vähintään winzip, et voit avata tiedostoja, mikäli ei oo zippiä tai muutakaan, kannattaa hankkia winrar, sillä saa nimittäin avattua useita erilaisia tiedostoja.
Eli kun sulla winzip tai -rar on tee näin:
Lataa tavara. huomaa, et joissain tavaroissa on MESH eli runko ja recolor tai jokin muu värijuttu erikseen ja sun pitää ladata molemmat. Etenkin hiuksissa on näin.
avaa se the sims 2 kansioon joka löytyy sun tiedostoista (tiedostot -> EA games -> the sims 2 -> Downloads) tai avaa tiedostot suoraan Downloads kansioon.
Jos sul ei oo Downloads kansioo tee sellanen The sims 2 kansioon, mut muista, et sen nimen pitää olla prikulleen oikein eli Downloads
Kun alotat pelin pitäisi heti alkulatausten jälkeen tulla näytölles laatikko, jossa lukee "otetaanko osat käyttöön" näin käy vain jos oot ladannu huonekaluja tms. laitat siihen "ota osat käyttöön". Jos sulle ei tule sitä laatikkoo, mee asetuksiin ja jossain siellä pitäis olla kohta jossa lukee jotain ota "ota osat käyttöön" laatikko käyttöön tai jotain sellasta.
Jotenkin tolleen