Potter juttu

wildeliini

Täytyy tunnustaa että olen yhdessä virtuaalitylypahkassa olen joissakin potter sivustoissa vakkari kävijä ja luin joka ilta pottereita mutta tänään se loppu luin viimeisen kirjan loppuun =(! Tänään siis havahduin miettimään että olenko mikään potte fani. Jos suinkin tiedätte ja viitsitte niin kertokaa oonko potter fani (oli tylsää nii tein tän)

2

865

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet sinä Potter-fani? Emmehän me voi sitä tietää :) Se riippuu täysin sinusta itsestäsi. Jos tunnet olevasi fani, niin silloin olet :)

    • Kaktuskukkanen

      Kirjasarja loppui ja sen mukana tulee tietynlainen suruperiodi. Itseäni ei ainakaan kiinnostanut mikään Pottereihin liittyvä noin neljään kuukauteen viimeisen kirjan lukemisen jälkeen. Lempihahmoni kuoli ja mielenkiinto jotenkin hävisi.

      Kiinnostus kuitenkin palaa takaisin. Jos olet aktiivisesti ollut mukana virtuaalitylypahkassa ja selaillut Pottereita huvin vuoksi, löydät niistä lisää mielenkiintoista jatkossakin. Vaikka kirjasarja päättyy, eivät ne mukavat sivut, joilla olet vakiokäviä, häviä samalla. Luet niitä ehkä nyt hieman eri tavalla, kun olet saanut vastauksia aikaisempiin kysymyksiin, mutta kyllä aina löytyy kaikenlaista uutta.

      Oletko esimerkiksi miettinyt, miksi Albus Dumbledorella oli Lontoon maanalaisen muotoinen arpi polven yläpuolella?

      Jos olet aikaisemmin ollut fani, olet sitä kyllä edelleenkin. Tarvitset vain vähän taukoa kaiken sen tiedon kanssa, mitä seitsemännestä kirjasta sait.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      248
      6221
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      155
      6028
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      252
      5108
    4. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      52
      4610
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4390
    6. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4239
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4177
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      37
      3714
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2632
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2089
    Aihe