saakohan tohon paremman uusien viestien ilmoittajan ja silleen ettei outlook tarvii laittaa aina päälle?
oulook
tokker
5475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se Outlook pitää olla päällä, ei se muuten uusista viesteistä ilmoita.
Microsoft Outlookissa saa äänimerkin lisäksi ilmoituksen työpöydälle, kun uusi viesti tulee. Outlook Expressissä ei sellaista toimintoa näytä olevan.
kiitti!
niin mä vähän arvelinkin!
niin kyllä onnistuu Spamihilatorissa on lisäohjelma joka lukee pop3 postia vaikka minuutin välein ja ilmoittaa asiasta. Mailwasher ilmoittaa myös äänimerkillä joskin se ei ole niin tehokas suotimena. Tai se ei ole niin kätevä opettaa. Spamihilator on suomenkielinen ja siihen on helppo lisätä spämisanoja joilla voi varmistaa ettei tule "tuotetta" jota et halua.
Ja kaikki j.eku11a kirjoitetut sanakin voi lisätä niin tuntuu 100% varmalta laitteelta. 1000 spämin aikana ei yksikään ole tullut läpi ja roskiksessa olevat kannattaa ajaa opetuksesta läpi. Jos ei halua kun ilmoituksen niin molemmissa on se ominaisuus. Käytän nykyään molempia koska niissä ei ole mitään ristiriitaa.
Ohjelmat löydät netistä ja ne on ilmaisia.
kiitti!
mitenköhän tohon laitetaan ne asetukset,että ilmoittais postista?