Kaikkea sitä näkee ku vanhaksi elää. Ja niinhän näinkin. En kyllä tohon muuta. Laatikkoon meen vasta kun kualen.
http://www.vartti.fi/artikkeli/4c21fded-de87-11dd-9745-fb779484ecc6
Kuka haluu asua kontissa?
6
3102
Vastaukset
- hyväkoti
Kontista saa hyvän kodin. Kerran tuli telkkarista ohjelma, jossa kerrottiin perheestä, joka oli tehnyt konteista kodin. Useampi kontti vierekkäin ja päällekkäin niin tuli monta huonetta. Tais olla ameriikasta. Oli oikein hieno lukaali ja edullista rakentamista.
- Pertrus I
Minustakin tuntuu että konteista voisi helposti rakentaa loft-tyyppisiä ratkaisuja. Olen sitä mieltä, että pitäisi kannustaa enemmänkin erilaisten asumismuotojen ja ratkaisujen miettimistä tässä maassa. En tiedä onko tässä tempauksessa siitä kysymys.
Missä tämä kontti oikein on? Voiko sitä nähdä jossain? - konttiasunto
Pertrus I kirjoitti:
Minustakin tuntuu että konteista voisi helposti rakentaa loft-tyyppisiä ratkaisuja. Olen sitä mieltä, että pitäisi kannustaa enemmänkin erilaisten asumismuotojen ja ratkaisujen miettimistä tässä maassa. En tiedä onko tässä tempauksessa siitä kysymys.
Missä tämä kontti oikein on? Voiko sitä nähdä jossain?Konttiasunto valmistuu Helsinkiin, Kampin Narinkkatorille.
Lisää Huuto.netissä
http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=95478150
- kuitenkin meluummin, kuin
roskalaatikossa...
- asunutkin
Vuosi oli 1983 tai 1984. 4-henkinen perheeni kierteli kesälomalla Pohjoismaita. Tällä matkalla tuli kokeiltua lähes kaikkia mahdollisia asumismuotoja: oli monenlaista leirintäalueen ja tunturihotellin mökkiä, hotellia, motellia, matkustajakotia, yksityisperheen B&B-majoitusta ja pitipä yksi yö yöpyä malliksi teltassakin, kun sellainen kerran oli varalta matkaan otettu. Yksi matkustajakoti (Tanskassa) oli entinen koulu; siellä perheelleni osoitettiin kokonainen kerrossängyillä sisustettu luokkahuone!
Ruotsin länsirannikolla jossakin Göteborgin pohjoispuolella kyselimme eräältä leirintäalueelta mökkiä. Sellainen olisi ollut vapaanakin, mutta kun se oli turhan iso ja kallis ja vaihtoehdoksi tarjottiin KONTTIA niin valitsimme jälkimmäisen.
Tavallinen 20 jalan merikontti (6-metrinen) oli sisustettu yksinkertaiseksi mutta toimivaksi 4 hengen leirintäasumukseksi. Ikkunakin tuohon konttiin oli tekaistu.
Maksoimme siitä yöstä pyydetyn kohtuullisen hinnan ihan ilomielin.- Olisin halunut
Tostahan tuli tosi hieno. Huommenna sinne joku sitten muuttakin
http://www.rustholli.fi/#/etusivu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285440
- 1661915
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1591551Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141314Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike271225- 941135
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.701114viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2101043Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan451017- 38895