Aivan uutta

Meidän talossa lapset ravaa ja kolistelee rapussa luistimet jaloissa!!!
2550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tuo mitekää uutta oo. Ite nuorempana (ala-aste aikoina) tein useestikii tota et laitoin kotona jo luistimet jalkaan ja sit vaa käveltiin n.300 metrii jäälle. Ei tarvinnu palennuttaa sit sormia ulkona ko luistimia laitto jalkaasa. Tietysti oli luistimissa suojat. Kylhä siit vähä kolinaa kuuluu mut se on aika hetkellistä.

Äänestä
  • Niin, ja ei ne muksut nyt kymmenen jälkeen kolistele.

    Jo on herkät korvat, ja kamala asennevika.

    Miksi ihmiset ovat niin suvaitsemattomia???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muotia kirjoitti:

Meidän talossa lapset ravaa ja kolistelee rapussa luistimet jaloissa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu