EXPERToolilla kellotus

Onko kyseinen ohjelma hyvä näytönohjaimen kellotukseen? Miten se käytännössä tapahtuu noiden taajuuksien nosto yms. turvallisesti?
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisiko parempi vaihtoehto ostaa tehokkaampi näytönohjain?
Muuten, mikä näyttis sulla nyt on? Oli mikä oli, ei ylikellotus sitä pilaa. Useimmiten näyttis aiheuttaa tilttauksen eli täydellisen jumiutumisen, jos se kuumenee liikaa.

Äänestä
  • Käytännössä näytönohjaimen ylikellotuksella ei saavuteta suuriakaan hyötyjä. Perus ilmajäähdytyksellä ehkä maksimisissaan keskimäärin 5-10 ruutua sekunnissa parempi päivitysnopeus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gigugaga4 kirjoitti:

Onko kyseinen ohjelma hyvä näytönohjaimen kellotukseen? Miten se käytännössä tapahtuu noiden taajuuksien nosto yms. turvallisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu