että markettien joko railunkaupan tai muut vastaavat ruusukimput ovat aivan yhtä hyviä ruusuasetelmissa tai muuten vaan antaa ystävälle kuin kukkakaupan kalliit vastaavat ruusut. Huomaako eroa! kiitos!
Hei! Ruusuista!
4
230
Vastaukset
- Rattus sp.
Eiköhän ajatus ole tärkein? Jos ruusut ovat hyväkuntoisen oloisia, niin miksipä ei? Eikä se aina takaa ruusujen laatua, että ne on ostettu kukkakaupasta.
- miljoonapulu
Mä oon samaa mieltä.
..ruusuista/kukista.. On toki ajatus tärkein! Itselle ostanut pari kertaa
ruokakauppareissulla ruusukimpun, lienee ollut huono tuuri, ne on kyllä
nuukahtaneet nopeammin kuin tuliaisiksi
saamani, jotka olleet kukkakaupan puketissa. Yleistää ei kannata.. tätäkään !)- Eräs lukija
Minä voisin sanoa tähän asiaan alalla työskenneenä että tuolla kukkakaupassa alansa ammattilainen ja vastuunsa tunteva myyjä katsoo että myy laadukasta tavaraa...
Mutta kun tietää muutaman kikan asiakkaana niin kyllä ihan hyviä ja laadukkaita ruusuja saa marketistakin. Katsoo että ei ole aivan aukinainen ja kokeilee kukan tyveä että on sellainen "kova" eikä aivan pehminnyt. Kannattaa myös kurkata vartta hieman onko tukeva vai kovin hontelon oloinen. Ongelmana on usein pakkaus marketista ostettaessa. Jos on pidemmän aikaa paketissa.... on tunneista puhuttaessa kyllä tuo ruusu kosteutta tyveensä tarvitsee ja tietysti pakkauksen suojaamaan kylmältä näin talvella. Jos joutunee kotona avaamaan paketin niin kuuma vesi ja vino viilto varren päähän jotta saa imupintaa ruusulle. Kyllä ihan hyviä ruusuja on myös marketeissa jotka voi aivan hyvin antaa ystävälle lahjaksi. Toivottavasti tästä oli jotakin apua ja aina on hyvä muistaa että ajatus on tärkein harva kukkakimpun saava ihminen ensimmäisenä arvioitsee nuita seikkoja:)))Terv: Ruusuista pitävä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401938- 1881607
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461240Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40779
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23722Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637