kuhnen oppi

Kuhnekylvetys taitaa olla kaikille tuttu käypähoito diabetekseen. Vähemmän tunnettua on Louis Kuhnen menetelmä sairauden toteamiseksi. Tai oikeastaan mitään sairauksia ei ole vaan kaikki johtuu aina vieraista aineista ja myrkyistä. Tämä voidaan todeta helposti kasvonilmeistä. Esimerkiksi perisalaisista ja roomalaisista patsaista tarkka kuhnettaja voi heti tulkita, mikä ajoi kansat perikatoon:

http://vivika.vuodatus.net/blog/687126
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vierasaineet tosiaankin aiheuttavat monia sairauksia ja ainakin edistävät niitä.
Myrkkyjähän meillä riittää, ruokiin tungetaan lisäaineita, jotta ne säilyisivät pitkään. Kaupat ovat pullollaan lisäainepitoisia eineksiä, virvokkeita, margariineja, raksuja ym. ym. Lisäksi pesuaineet, ihorasvat, hiusvärit ym.ym. Ja listaa voisi jatkaa pitkään.

Ja minkälaista ilmaa hengitämme. Ulkoilmassa on saasteita, ja puhdas sisäilmakin alkaa olla harvinaista. Työpaikat ja monet muutkin talot ovat homeessa, ja ilma täynnä homemyrkkyjä. Kyllä siinä on keholla kestämistä.

Kuhne on ollut viisas mies.

Äänestä
  • Taitava kuhnettaja näkee heti kasvoista, mikä on vikana. Sitten kylvettämällä saadaan pahat myrkyt pois. Kuulemma kuhnettaminen tehoaa myös si-nivelen virheasentoon.

    Äänestä

  • on parannus kirjoitti:

    Taitava kuhnettaja näkee heti kasvoista, mikä on vikana. Sitten kylvettämällä saadaan pahat myrkyt pois. Kuulemma kuhnettaminen tehoaa myös si-nivelen virheasentoon.

    myös si-niveleen.

    Onko siitä tutkittua tietoa?
    Kaksoissokkotutkimuksia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hankaumaa kirjoitti:

Kuhnekylvetys taitaa olla kaikille tuttu käypähoito diabetekseen. Vähemmän tunnettua on Louis Kuhnen menetelmä sairauden toteamiseksi. Tai oikeastaan mitään sairauksia ei ole vaan kaikki johtuu aina vieraista aineista ja myrkyistä. Tämä voidaan todeta helposti kasvonilmeistä. Esimerkiksi perisalaisista ja roomalaisista patsaista tarkka kuhnettaja voi heti tulkita, mikä ajoi kansat perikatoon:

http://vivika.vuodatus.net/blog/687126

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu