kesällä mahdollisesti elokuussa olisi tarkoitu lähteä. Omalla autolla ja neljä aikuista, katselin tuossa että olisi kivoja mökkejä vuokralla. Olisi kiva kuulla kokemuksia mökeistä, olivstko siistejä ja vähän siainnista. Haluaisimme että mökki olisi merenrannalla.
Saarenmaa suunnitelmissa
9
2333
Vastaukset
- Mökeistä
Mistä katsoit mökkejä Saaremmaalta? Olisin itsekkin kiinnostunut.
- mutta kommentti.
Tere. En vastaa kysymykseesi mutta on pakko kommentoida. Kysyit kokemuksia, vastaukseksi tuli taas linkkejä, vaikka kysymyksestäsi kävi selville että olit jo katsonut tietoa netistä. Tämä näyttää olevan aika yleinen juttu tälla palstalla, no, ei kai siinä mitään pahaa, ärsyttää vaan kun innolla kattelen vastauksia ja siellä on sitten vain joku linkki jonka minäkin, yksinkertainen ihminen, löytäisin itsekin.
Niin, olen käynyt Saarenmaalla kolme kertaa, kaikki kerrat kesäaikaan. Ensimmäinen reissu oli viikonloppu Kuressaaressa isommmalla porukalla, siinä ei paljon ennättänyt paikkoihin tutustua mutta jäi aikamoinen kipinä ja kiinnostus. Toisella kertaa olin viikon verran, majoituin Kuressaaressa, kotimajoitus omakotitalon yläkerran huone. Vuokrasin polkupyörän, ajelin mm Muhun saarelle, olin siellä kaksi yötä. Se reissu sattui elokuulle, pääsin katsomaan ja osallistumaan "uudelleenitsenäistymisjuhlaan", vaikuttava kokemus. Seuraava reissu oli sekin elokuulla, automatka ympäri Viron. Menimme mm Haapsalusta Hiidenmaalle, sieltä Saarenmaalle. Olimme sillä reissulla Saarenmaalla kolme yötä, mikään mökeistä ei ollut meren rannalla. Kokonaisuutena majoituksista voin kuitenkin todeta että kaikesta jäi tosi hyvä mieli, vastaanotto oli ystävällistä, majoitus tasokasta, palvelu niin hyvää että ujoa suomalaista melkein nolotti.
Olen vastannut pariin vastaavaan aloitukseen ja sanon taas sen saman; olen varma että tulette nauttimaan Saarenmaan lomasta, menkää avoimin mielin, tutustukaa saareen, maisemiin, ihmisiin, nauttikaa.- eka kerta
Kiitos tuon tyyppistä vastausta kaipasinkin, toki nuo linkitkin käy, tosin ovat vaan samoja joita jo löysinkin. Nyt vaan täytyy huolella suunnitella tuota matkaa ja tehdä varaukset ajoissa.
- mökin omistaja
www.saarenmaa.net
Mökki on kyllä oikein kiva, katso itse. Kerron mielelläni lisää. Yhteystiedot sivuilla. Kuluvan vuoden varauskalenteria ei ole vielä päivitetty - Liina S
www.puhkussaaremaal.ee
- koko Viro
Tilaa matkaopas ja tutustu kotona ja varaa sitten netistä.
http://www.maaturism.ee/index.php?id=eestimaa-reisijuht-fin - Saarlaset
koko Viro kirjoitti:
Tilaa matkaopas ja tutustu kotona ja varaa sitten netistä.
http://www.maaturism.ee/index.php?id=eestimaa-reisijuht-finMyös täällä hyvä juttu: http://plaza.fi/ellit/liikunta-ja-terveys/liikunta-ja-hyvaolo/liikunnallinen-loma-saarenmaalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793