Luin jostain että Kiinalainen uusivuosi -09 vietetään 26.1 !Tietääkö joku pitääkö paikkansa?
Viime vuodelta kokemuksia Malesiasta, jossa sitä vietettiin monta päivää, melkein viikko, ja KAIKKI hotellit oli täynnä ja bussit junat täynnä!
Karkasimme sademetsään joten en tiedä miten kaupat loppujen lopuksi olivat auki!
Tietääkö joku mikä Bkk.ssa on silloin tilanne? Saavun sinne aamulla 27.1
Tulikohan valittua tyhmä päivämäärä matkanalkuun?
Kiitos vastauksista etukäteen!
Chinese New Year Bangkokissa
Travellska
1
468
Vastaukset
- Härän vuotta!
Aivan oikein, se kestää ainakin viikon ja se alkaa 26.pv. Bussit ja junat voivat olla täynnä mutta falangeillehan on omat bussit, riippuen minne suunnistatte. Hauskaahan se vaan on. Iso kiinalainen juhla. En usko, että olisi vaikeuksia saada huonetta. Yleensä falang-hotellit on erikseen. Happy New Year (täältä KL:sta)!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212372En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821858
- 261582
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334