CD:n poltossa tulee

varsinkin kappaleiden alussa äänet hiukan sekoilevat. Onko syynä liian suuri polttonopeus? Auttaako jos pudottaa 52x:sta 48x:een?
Itse kone on kolmevuotias, 500 MHZ. Vai onko suurin virhe siinä että ns. tavaalliset aihiot eivät pysty ottamaan vastaan niin laadukasta ääntä kuinvarsinaisesti musikkiin tehdyt aihiot? Jotkut kuitenkin sanovat että olisi sama kumpia aihioita käyttää.
Missä vika, mikä avuksi? Auttakaa minua please!
3264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mihin sulla on noin jumalaton kiire? Pudota se polttonopeus vaikka 24x:aan ja kokeile sillä. Hautaan ehtii vähemmälläkin hopulla, eikä levyjä saa mukaansa. Voi toki olla että apua ei tästä tule, mutta sittenhän se on tsekattu.

Olisin kyllä luullut että nopeuden tuntuvaa pudotusta osaa aloittelijakin kokeilla omajärkisesti, kun operatio edellyttää lähinnä yhden napin painallusta.

Musa-aihiot eroavat tavallisista vain siten että niistä on maksettu paljon enemmän kasettiveroa ja niitä voi käyttää itsenäisesti toimivissa polttolaitteissa. Tuota pikku koodia lukuunottamatta tavara on sama, eikä tietokone huomaa eroa.

Äänestä

mun koneessa. Entäpä mitä olette mieltä tuleeko
hyviä kopioita vaikka tekee ne suoraan cd->cd vai
joudutteko/ ajatteko ensin musiikin kovalevylle?
Onko merkitystä?

Äänestä
  • tulee todella hyviä cd:eitä kun polttaa suoraan cd->cd. On paljon helpompi konsti eikä kovalevylle jää mitään sälää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pieniä virheitä kirjoitti:

varsinkin kappaleiden alussa äänet hiukan sekoilevat. Onko syynä liian suuri polttonopeus? Auttaako jos pudottaa 52x:sta 48x:een?
Itse kone on kolmevuotias, 500 MHZ. Vai onko suurin virhe siinä että ns. tavaalliset aihiot eivät pysty ottamaan vastaan niin laadukasta ääntä kuinvarsinaisesti musikkiin tehdyt aihiot? Jotkut kuitenkin sanovat että olisi sama kumpia aihioita käyttää.
Missä vika, mikä avuksi? Auttakaa minua please!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu