Nostaisitko minullekin kortteja alkaneeseen vuoteen? Varsinkin tämä parisuhdetilanteeni mietityttää, mitä näkyisi tälle vuodelle? Kiitos sinulle!!
Erakkonainen
Ansku*
2159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Alkaneelle vuodelle nousi vaikeuksien kanssa kamppaileva nainen, jolla on rohkeutta ja tahdonvoimaa selvittää nämä vaikeudet. Valoa on näkyvissä ja pilvet alkavat hajota ympäriltä.Miekat kuvaavat taisteluja ja haavoittavia tilanteita sekä kuvaavat mielenliikkeitä ja ajatuksia,varsinkin sellaisia joilta ei saa rauhaa.Toinen kortti kertookin halusta löytää tasapaino ja rauha elämään.Kortin sanoma on muutoksen voima, joka saattaa vastavoimat tasapainoon.Parisuhteelle nousi kortti, josta ilmenee pyrkimys sovitella yhteen monia asioita tai tapahtumia.Kortin neuvo on ottaa käyttöön henkinen pääoma ja käyttää sitä itsesi ja muiden hyväksi.Maljojen kortti kuvaa rauhaa ja onnellista aikaa, myös liittoa jossa on tai löydetään rakkautta.
Kiitos erakkonainen!
Osui ja upposi tulkintasi. Juuri tällainen on tilanne ja hirveä myllerrys käynnissä sisälläni ja halu saavuttaa rauha ja tasapaino. Parisuhteessa tällähetkellä suuri ongelma jota pitäisi yrittää sovittaa/selvittää ennenkuin kaikki selviää. Toivon todella että tämä ei kaadu tuohon ongelmaan vaan että löytäisimme yhdessä jonkinlaisen ratkaisun. Tunnen että olisin todella jo ansainnut valoa elämääni, sen verran vaikeaa on ollut jo usean vuoden ajan.