100 EUR hotelliyö

Hei, olemme menossa huhtikuussa Milanoon ja näyttää epätoivoiselta nuo hotellihinnat, onko missään edes lähellä Milanon keskustaa 100 eurolla kahden hengen huonetta? Suosituksia vinkkejä, kiiitoooos
131834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hotel Tiziano oli rauhallinen, vähän kauempana keskustasta,, mutta metropysäkki oli 100 m päässä hotellista, kannattaa katsoa nuo internet hinnat

Äänestä

Hotel Berna, ihan päärautatieaseman lähellä.
Katso hotel.de

Äänestä
  • minunkin mielestäni pitäisi saada 5 tähden hotellista huone 40 eurolla yö, mutta, kun multa ei sitä kysytä.

    Päärautatieaseman lähellä on viihtyisä pieni perhehotelli nimeltä Siro, jossa yövyimme 80/yö.
    Viihdyimme hyvin

    Äänestä

Hei,

Voin kahden matkan kokemuksella suositella hotellia nimeltä Hotel Ritter via Corso Garibaldilla. Listan mukaan kahden hengen huoneen hinnat ovat yli 200 euroa, mutta itse olen varannut booking.com -sivuston kautta ja ainakin viikko sitten hinnat olivat 79 €/2 hlön huone/yö. Hotelli on rauhallisella paikalla kuitenkin keskustassa ja metroaseman lähellä.

Äänestä

Olen lähdössä viikon päästä Milanoon pitkälle viikonlopulle, ja kaikki hotellit näyttävät olevan tolkuttoman kalliita. Jopa hostellista joutuu pulittamaan kolmelta yltä kahdelle henkilölle 500 euroa! Ei ole todellista...katsoin netistä monelta eri sivustolta.

Onko maalis-huhtikuu jo niin turistiaikaa, että kehtaavat rahastaa näillä summilla??

Äänestä
  • Booking.com/Milano Hotel Siro 4 yötä 2 henkeä 285€
    Käyppä tutkimassa.
    Hotelli on pini perhehotelli yhdellä tähdellä, mutta tosi viihtyisä paikka. Hotelli on ihan päärautatieaseman lähellä.

    Äänestä

hotellia: Sempione. Hyvällä paikalla, siisti, edullinen. Tyttäreni oli siellä viime kesänä kavereiden kanssa ja me menemme kesäkuun lopussa: triplahuone 90€/yö sis brekkarin

Äänestä
  • Päädyimme nyt Ibis Centroon, kiitos kaikille avusta!

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Päädyimme nyt Ibis Centroon, kiitos kaikille avusta!

    Ibishotellit on Accorhotellien halvin ketju, ja pahimmillaan huoneet kuten laivan hytit! Toki jossain voi olla ihan kelvollisiakin huoneita mutta ettei tule ylläreitä niin halusin varoittaa.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Päädyimme nyt Ibis Centroon, kiitos kaikille avusta!

    Onko jollain omakohtaisia kokemuksia Ibis Milano Centrosta? Minkälaiset huoneet, siisteys, aamupala yms. ja onko sijainti hyvä?

    Äänestä

Milanon reissua suunnitellessa kannattaa tarkistaa messukalenteri. Suosittuna messukaupunkina Milanon hotellit on messujen aikaan aika täyteen buukattuja, ja hinnat saattavat olla hyvinkin kolminkertaisia normaaliin verrattuna.

Äänestä

Metropolessa olemme yöpyneet muutaman yön, meillä oli tosi tyylikäs huone ja aamiainen oli maukas. Ratikalla pääsi nopeasti ydinkeskustaan. Hinta n. 75 € kahden hengen huone.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ertgjiojo kirjoitti:

Hei, olemme menossa huhtikuussa Milanoon ja näyttää epätoivoiselta nuo hotellihinnat, onko missään edes lähellä Milanon keskustaa 100 eurolla kahden hengen huonetta? Suosituksia vinkkejä, kiiitoooos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu