OpenOfficeen kyllästynyt

xsedx

Kaipaisin apua OpenOfficen poistoon kun en meinaa saada sitä pois koneelta.
Ongelmana on että toisella koneella on Ms Office ja toisella tämä Open eikä ne suostu kättelemään toisiaan kunnolla vaan joutuu joka kerta muotoilemaan tiedostoja uusiksi, joten haluaisin heittää ton Open helvetin kuuseen mutta kuinka se tulisi tehdä käytännössä APUAaaaaaaa!

6

748

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zxcvbnm

      Kuten muutkin ohjelmat.

    • zsedz

      Kyllä vain olikin hyvä neuvo, tottakai olen koittanut sitä poistaa vaan kun se ei suostu lähtemään normi konstein???

      • Olet kahdessa viestissä onnistunut kertomaan, ettet saa poistettua OpenOffice-ohjelmaa, mutta et ole juurikaan antanut enempää tietoa ongelmastasi. Jos nyt jollakin olisi sattunut juuri samantapainen ongelma, hän voisi ehkä osata neuvoa, mutta muutenhan on aika vaikea neuvoa. Normaali tilanne on, että OpenOffice poistuu kun se poistetaan ohjauspaneelista niinkuin muutkin ohjelmat.

        Ehkä vähän lisätietoa saisi, jos katsoisit Tehtävien hallinnan prosesseista, onko mitään soffice-nimistä prosessia pyörimässä jo ennen kuin olet käynnistänyt OpenOfficea. Tämä viittaisi siihen, että asetuksiesi mukaan OpenOfficen pikakäynnistysohjelma on ladattu. Sen poisto saattaisi auttaa asiaa eteenpäin.

        Siis jos kerrot, mitä olet yrittänyt tehdä (valintapolut jne) ja mitä olet saanut tulokseksi (näytölle tulleet ilmoitukset jne) niin ehkäpä joku osaa auttaa lisää. Ja millaisessa ympäristössä toimit (käyttöjärjestelmän ja OO.o:n versiot jne)?


    • siihen toiseenkin

      OpenOffice ja heitä MS:n paska pois

    • esimerkiksi tätä

      Asenna OpenOffice uudestaan
      minkä jälkeen se ehkä
      suostuu poistumaan

    • L.K.M

      Laita openofficessa oletukseksi tallennusmuoto samkaksi kuin MS offisessa on niin sitten kättelevät oisiaan aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2824
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2097
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      56
      2012
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1776
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1658
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1541
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1268
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1080
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      200
      1041
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1039
    Aihe