OpenOfficeen kyllästynyt

xsedx

Kaipaisin apua OpenOfficen poistoon kun en meinaa saada sitä pois koneelta.
Ongelmana on että toisella koneella on Ms Office ja toisella tämä Open eikä ne suostu kättelemään toisiaan kunnolla vaan joutuu joka kerta muotoilemaan tiedostoja uusiksi, joten haluaisin heittää ton Open helvetin kuuseen mutta kuinka se tulisi tehdä käytännössä APUAaaaaaaa!

6

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zxcvbnm

      Kuten muutkin ohjelmat.

    • zsedz

      Kyllä vain olikin hyvä neuvo, tottakai olen koittanut sitä poistaa vaan kun se ei suostu lähtemään normi konstein???

      • Olet kahdessa viestissä onnistunut kertomaan, ettet saa poistettua OpenOffice-ohjelmaa, mutta et ole juurikaan antanut enempää tietoa ongelmastasi. Jos nyt jollakin olisi sattunut juuri samantapainen ongelma, hän voisi ehkä osata neuvoa, mutta muutenhan on aika vaikea neuvoa. Normaali tilanne on, että OpenOffice poistuu kun se poistetaan ohjauspaneelista niinkuin muutkin ohjelmat.

        Ehkä vähän lisätietoa saisi, jos katsoisit Tehtävien hallinnan prosesseista, onko mitään soffice-nimistä prosessia pyörimässä jo ennen kuin olet käynnistänyt OpenOfficea. Tämä viittaisi siihen, että asetuksiesi mukaan OpenOfficen pikakäynnistysohjelma on ladattu. Sen poisto saattaisi auttaa asiaa eteenpäin.

        Siis jos kerrot, mitä olet yrittänyt tehdä (valintapolut jne) ja mitä olet saanut tulokseksi (näytölle tulleet ilmoitukset jne) niin ehkäpä joku osaa auttaa lisää. Ja millaisessa ympäristössä toimit (käyttöjärjestelmän ja OO.o:n versiot jne)?


    • siihen toiseenkin

      OpenOffice ja heitä MS:n paska pois

    • esimerkiksi tätä

      Asenna OpenOffice uudestaan
      minkä jälkeen se ehkä
      suostuu poistumaan

    • L.K.M

      Laita openofficessa oletukseksi tallennusmuoto samkaksi kuin MS offisessa on niin sitten kättelevät oisiaan aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      153
      11021
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      53
      5269
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2473
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1731
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1594
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1206
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      916
    Aihe