rakastin (lue rakastan) tyttöä joka vihaa minua siksi että rakastan häntä vaikka hän vihaakin mua
näin
jihaa
8640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
miten kukaan voi vihata sen takia et joku rakastaa :o
joku voi rakastaa jos kohde vihaa?
...kaikenlaista voi tehdä mutta se että onko se kivaa tai muuten palkitsevaa niin se onkin eri juttu. Eli kyllä hän voi rakastaa tätä vaikka rakastettu vihaakin häntä rakkautensa takia. Hänellä ei vain ehkä ole kovin mukavaa kun rakastettu ei tunne samoin, eikä silloin tule suhteestakaan mitään.
... sen että hän voisi ehkä koittaa ottaa jotenkin selville onko rakastetun näytetyt tunteet ne oikeat tunteet. Tähän voi tarvita hieman mielikuvitustakin ja se täytyy tehdä(mikä sana kuvais parhaiten sitä mitä haen...?) hellästi, ettei vain pommita rakastettua kysymyksillä. Esim voi koittaa kysellä kavereiden kautta tms.
se on persoona ja mä varmaan vähän mokasin... Ei siittä enempää, en pettäny. Muute vaan
enpä itekkään tiedä... Se vaan on niin ihana
vihaaminen ja rakastaminen ovat ku kavereita. ku vihaa toista vahingossa huomaa ett rakastaa sitä :D ja sitte alkaa väittään että yhä vihaa sitä
nii, keskisormella osotetaan vihaa, mutta sen viereen nimettömään sitten sormukset laitetaan. Mutta en tiä kyllä tän kanssa... Ei hyvältä vaikuta. Mutta sigmund freud oli oikeessa. Toivottavasti.