Mikä skootteri tai mopo teil on?
Kalluppi
pösö
372763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Peugeot Speedfight 2 206 wrc vm.2002
Vespa pk80, vm 84; Vespa px200, vm 82, Burgman an 400, vm 00. Vielä mahtuis autotalliin pari lisää. Kaikki on parhaita ja ajossa kesäisin. Pienemmillä cityssä ja Burgiellä pitemmät matkat. Jonkun jo vois myydäkin.
APRILLIA
Tallista löytyy hyväkuntoisina:
- Peugeot WRC
- Yamaha Aerox
- Gilera Stalker
Kun töissä olen skootteri korjaus/huollot/viritys puuhissa niin löytyyhän niitä.
Mikä olisi mielestäsi paras moposkootteri kestämään? Onko Piaggiot hyviä, vai olisiko se joku muu merkki?
Riippuu vähän mitä hintahaarukkaa se saisi olla. Aika luotettava menopeli on kyllä tuo Yamaha Aerox ja sen näkee myös hinnasta.
Piaggioillahan on aika säännöllinen huolto suosituksena, ainakin jos haluaa pitää takuut ja korvaukset voimassa. Että sinänsä ne on luotettavia. Halpana esimerkkinä Gilera joka kuuluu myös Piaggio sarjaan, on aika luotettava ostos.Esim Runner, jonka hinta on laskenut aika roimasti huonon kaupankäynnin takia.
http://www.mopedsonline.com/secure_shopping/leo/gilera-runner-zx-DYA4567.jpg
Kyllä ehdottomasti Piaggio kokemusta löytyy jo ennen maailmansotia. Ensimmäinen skootterin valmistaja koko maailmassa (vespa). Piaggion koneita löytyy mm. seuraavien mopon valmistajien ajoneuvoista: Aprilia, Gilera, Derbi, Puch, Italjet, Malaguti ja onhan niitä muitakin. Todella luotettava. Kokemusta meinaan on. 16 500 on mittarissa ei vielä tehty koneremppaa ja nyt vasta pikkuvikoja kuten mm.kulutus osien hajoaminen (variaattorin hihna. Koneesta on helppo saada kaikki teho irti, ja osiakin löytyy helposti.
Mikä on mielestäsi paras..?
Monipuolisin..?
Piaggio Typhoon
MBK on hyvä ittellä on peugeut se on aika paska
Kaksi Piaggiota on , Hexagon 125 -99 ja Typhoon X 50 -02 jolla vaimo ajelee kesäkuukaudet ja minä aloitan ja lopetan ajokauden sillä.
Hexagon on siis vain muutaman kuukauden vuodessa käytössä.
Meillä on 2xTyphoon.. Laatu skoottereita.
Teil on 3 eikä 2
Tollainen vekotin, moposkootteri siis. Etunapa vinkuu usein huollosta huolimatta ja etujarrun kanssa samoin. Muuten kelpo peli.
Minulla on 02´ Aprilia SR50 Sport
Onhan mulla tommonen MBK NITRO kyllä lähtee
niin huoltoon ja korjaamolle
Mul on peugeot Speedfight 2 vm03
Löytyy tollanen modattu Piaggio Typhoon vm.01
Sul on paras skootteri mitä on olemassa..?
Haistaa et se on musta..
Sä oot ennustaja
notnakasP..
Du har den bästa märken i världen.
Jag vät det, du har ockso min lilla hanipuplen!
Vi måste drekka öl i morgon.. eller vad..?
Inte köra med Typhoon när du är fyll.
Näe des kulle annårs vara ulaglit men öl viska drikka men intte så myckit at vi kan ennu prata av Typhoonena stor du?
Och sen vi måste har litte Typhoonsex eller va?
skootteri suzuki love
Menkää suohon pösöjenne kanssa, Tunturi Tiger sen pitää olla, koko ajan laitettavaa, ei käy aika pitkäksi, ihan paska, mutta silti parempi kun ykskään teiän.
SItten löytyy skootteriakin, husqvarna Corona vm. 58, tosimiehen ajokki, ei oo vaan vielä moottoria eikä takavannetta mutta ne tulee lähiaikoina...
Pösö Vivacity 1999 ja Vespa Primavera 125 1976
...jos on ollut kaverin Kymco tunnin lainassa?
Saan keväällä Fuden.
hahaa äijä selittelee mopo juttuja täällä ei siinä sinänsä mitään mutta komemus näyttää puuttuvan!
peugeot Vivacity Silver Sport
Kulkee (55km/h)
Aprilia rx50 v.2005
Huiput:102km/H poliisin tutkaan
Jättää normi autot kiihytyksis
Teharina Turbo kit ja kurit poistettu ilman putsarista 95 suutin ja johan pärisee. En ole jäänyt kiinni poliiseille mutta kerran poliisi moottoripyörä oli perässä ja siitä sain lukea seuraavasta paikallisesta lehdestä, kun ``mopoilija pääsi karkuun torstaina tehdystä tehoratsiasta´´
mutta jäi kuitenkin kiinni
http://www.kymensanomat.fi/Online/2011/07/18/Mopopoika pakeni poliisia/2011311712811/4
peugeot vivacity sportline 2003 moposkootteri, kulkee todellista nyt 40 kmh ,12 000 ajettu, multivar tilattu.
peugeot speedfight 3
Ei itellä oo vielä mitään,mutta ensviikolla tulee Peugeot Speedfight 3 vm 2010