kytkimen säätö

On 110 kinetsumönkkäri, jossa automaattikytkin.

miten se säädetään? keskellä meisselikantainen säätöruuvi ja 13 mm mutteri.
olen yrittänyt säätää mutta se kyllä lämpiää nykyisellä säädöillä.

pitääkö renkaat pyöriä pukilla ollessa tyhjäkäynnillä?

mistä tietää onko oikein säädetty
411498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jos et tiedä mitä teet.
Miksi pitää säätää? Yleensä kytkimet lämpenee käytössä, ja polttomoottori yleensäkin lämmittää koko voimapaketin.
Pyörän pitää pyöriä sen/niiden ollessa ilmassa.

Äänestä

13 mm pari kierrosta. pidä samalla ruuvarilla kiinni siitä keskeltä ettei pyöri. periaatteessa voi vaikka ottaa mutterin kokonaan säädön ajaksi pois. sitten ruuvarilla kierrät vastapäivään niin paljon kun menee ilman että yhtään ahdistaa ja siitä pisteestä sitten neljäsosa kierros myötäseen. se on siinä. sitten vaan kiristät sen mutterin niin että keskiruuvi ei käänny äskösestä paikasta yhtään.

Äänestä

kyllä renkaat pukilla pyärii.

Äänestä

Mistä tuo kytkimen säätöruuvi löytyy ???

Vastausta toivomme!

Jari1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kinetsu kirjoitti:

On 110 kinetsumönkkäri, jossa automaattikytkin.

miten se säädetään? keskellä meisselikantainen säätöruuvi ja 13 mm mutteri.
olen yrittänyt säätää mutta se kyllä lämpiää nykyisellä säädöillä.

pitääkö renkaat pyöriä pukilla ollessa tyhjäkäynnillä?

mistä tietää onko oikein säädetty

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu