Astianpesukone PasseliP ja kone pyörittää ohjelmaa kuivana ei siis tule vattenia koneeseen työjälki ei silmiä hivele onkohan vesipumppusökönä vai mikä kannataako korjata onko kellään kokemusta tai hinta arviota korjauksesta?
Rosenlew
Ne hermot..
101649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Avaa vesihana! Tai osta suomalainen tuote!!!
Hälsningar,
Pär Svensson
Olen kyllä tiennyt että ruottalaiset on yksinkertaisia mutta että näin....hoh hoijaa
Magneettiventtiili on kai vuotanut, kuten Cylindassakin, ja nyt on tulva-altaassa sen verran vettä, että tulvasuoja on sulkenut vedentulon.
MIKÄHÄN MALLI?NÄITÄ ROSENLEW PASSELEITAKIN MONTAA ERI MALLIA?ILMOITA TARKKA TYYPPI NIIN VOI ANTAA JOTAIN VINKKEJÄ!TUSKIN SULLA VESIPUMPPU SÖKÖNÄ JOS VÄHÄN VANHEMPAA MALLIA
Asko-Cylindan valmistama PasseliP 9115 Ja viasta vielä sen verran että kun ohjelmaa pyörittää satunnaisen määrän niin jopa välillä suostuu pesemään aivan veden kanssa.
Kiitos jo etukäteen.
Terv:kannattaako purkaa itse, kasaaminen ei aina tahdo onnistua.
Liian vaikea vika. Voi liipata elektroniikkaankin.
Outo on toi tyyppi!Eikös tyyppikilvessä joka löytyy luukun sisäpuolelta kyljestä ole muuta merkintää?(vanhemmissa koneissa rungossa luukun karmissa)!Tyyppinumero alkaa yleensä F:llä!Teksti etupaneelissa ei kerro juurikaan mitään!
Jos löydät nämä tiedot ensin niin katsotaan jatkoa sitten!
Löytyi tälläinen type 00017B2 onko apua.
Jep,sen verran että kannattais vaihtaa vähän uudempaan...
Kiitos neuvoista mutta ,vika oli niin yksinkertainen että pesukoneen ovi pelti oli katkaissut kaksi johtoa poikki aivan kuin leikkurilla olisi leikattu. Liitin johdot ja kas kone pesee taas. t: raplaaja