Tässä taas nähtiin kuinka maahanmuttajat kunnioittavat suomalaisia arvoja.
Sankarivainajille
mielenosoitus
271874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
http://www.esaimaa.fi/page.php?page_id=300
Saatanan mutanaamat. Ei mitään häpyä.
törkeetä! lähetetään nuokin sinne vaikka miinoja polkemaan....
Mistäs tässä nyt on oikein kyse, linkin takaa ei ainakaan omaan silmään sattunut mitään uutisointia kyseisestä tapauksesta?
Marssivat sakarihautausmaan läpi. Löytyy e-s:ta kyllä. Mistä löytyy ja ketä nää mielenosoittajat on. Jo toinen isku lpr:n eka oli tuo naurettava monisteiden jako.
Kyllä on pieni tapahtuma joidenkin henkilöiden marssi hautausmaan läpi rauhallisessa Lappeenrannassa verrattuna Israelin armeijan hävityksiin Gazassa tänäkin päivänä.
Siviileilläkään ei ole siellä mitään turvapaikkaa.
kun hamas terrorist räjäyttää bussin.
Eikös se ollu ihan rauhallinen mielenosotus hautuumaalla.
Ei ne nyt mitään bussia täällä räjäyttäny.
Iha oli rauhallista Lappeenrannan keskustassa tänääkin.
oletkin varmaan israelin ja gazan alueen erityisasiantuntija. montako vuotta olet alueella asunut?
Niin,että pyysivät anteeksi, poliisikin oli reitinvalinnan hyväksynyt. Syytä lienee enemmän ahtaassa kaupunkirakentamisessa. Lappeenrannassahan siirretään hautausmaatakin jos vaan joku rakentais jonkun gallerian bissneskäyttöön. Hävettää meidän lappeenrantalaisten puolesta moinen rakentaminen.
Tietoisesti tekivät, koskan halusivat nöyryytttää meitä vääräuskoisia.ja onnistuivat siinä aika hyvi, vai mitä?
järjestä mutapää prkl mieleosotukses saatana vittupää kotonas. menkää vituusee täältä suomesta kaikkine mieleosoituksinee. SAATANA , ETTÄ TEILLÄ O JOKU VITU OIKEUS TALLOA MEIDÄN SANKARIHAUTOJA. PAINUKAAA SINNE GAZAAN AUTTAMAAN. Ai nii ettehä työ uskalla, siellä voi olla vaarallista.
vastaan kiihottamista aivan selvästi.
sinä kiihotut karvakäsistä.
SHERIFFI ON???
nainu näitä mutapäitä? ajattele aids leviämistä,??
Lopettakaa hyvät ihmiset tämän yhden henkilön mollaaminen,hän on syytön.Olin sivusta seuraajana koko mielenosoituksen ajan ja sinä aikana yksikään mielenosoitukseen osallistunut henkilö ei kulkenut sankarihautuumaalla vaan marssi reitti oli gallerian edestä kauppakadulle,kauppakatua pitkin valtakadulle ja siitä kirjaston eteen johon mielenosoitus päättyi.
Teille mollaajille tuottaa ilmeisesti mielihyvää tämän H K:n häpäiseminen.
rohkeat kirmizin pojat taistelemaan gazaan.
Hakan Kirmizille. Ylimielisyytesi SUOMALAISTA kulttuuria ja ihmistä halveksuva asenteesi oksettaa minua. Kyllä jokainen ihminen tietää, että hautausmaa on pyhää aluetta. Vitun eläin tahallaan johdit vielä sankarihautausmaan läpi teidän eläinlauman. SIKA OLET
sinne hautausmaalle viikonloppuisin kustaan ja oksennetaan ja ne on kyllä ihan suomi poikia ja tyttöjä.
En itse ainakaan haluaisi, että omaisteni haudoilla käydään tarpeilla.
Et kyllä se on auka pieni juttu jos siitä hautausmaan läpi kävellään. Niinhän ne tekee muutkin joka päivä ja yö.
...Siun kanssa. Niistä ei tehä minkäänlaista polemiikkiä ku nää nii pennut ku aikusetkin käy siel hautuumaal oksentaa ja kuseksimassa!!
Ois polisit valvoneet reittiä kunnolla...Eikä kaukaa:)? Miks ne ei laita niit portteja kii???
PS. Miun eno on hauattu sinne, enkä silti tuomitse näit marssioit. Eivät varmasti tarkotuksel.
nyt näitä eläimiä. kokeilkaa, mitä tapahtuu, jos heidän pyhiä paikkoja loukataan. todennäköisesti kivittävät hengiltä.Säälittävää ja yllättävää , että meidän sotaveteraaneja ei tällä sivustolla kunnioiteta, vaan paskahousut paapovat terroristeja.
ootella. Mistä eläimistä on kysymys? Mie ainaskin kunnioitan tosi paljon, sotaveteraaneja!!
Siksi mie en ymmärräkkään et, ne ketkä tasan tarkkaa
tietää et on sankarihautuumaa. Nii menevät sinne kuseksimaan ja oksentelemaan!!!
Menkää teko-pyhät itteenne.
yksi hyvapalvelu ihmisele. mene gaza ja ela onneliseste. mina tule sinne ja sina maksa kaikki ja mina jarjesta mieleosotus teija hautausmaa ja hapase esiisa. hakan kirmizi menegazaan tana
Olen muuten nähnyt vuosien aikana hyvin useita kertoja, kun ihan supisuomalaiset nuorehkot ihmiset kuseskelevat kännissä samaiseen paikkaan öristen samalla.
istui paskalla haudan päällä. Että siinä teillä isänmaan toivoja on.
ei varmaan ollu suomalaisen hauta..
Maahanmuuttajat järjestivät mielenosoituksen sotaa vastaan. Sitä tuskin käy kiistäminen, että oikealla asialla he olivat.