...ettei unohdu, kuka on kaikkien aikojen suurin. Jos epäilette, että Suomalaisena vedän kotiin päin, niin kysykää Italialaisilta.
JARNO SAARINEN
12
1795
Vastaukset
- ja täällä
jotkut "asiantuntiat" puhuvat keskinkertaisesta lahjattomasta kyläkisojen kiertäjästä... Oisko jo heidänkin aika ottaa asioista selvää???
- sbkoo
Joopajoo, niinkuin sanotaan, että olet juuri niin nopea kuin viimeisin kisasi...? Eli kaatuminen ja siinäpä se. Pippeliluokan tuurimestaruus ja jokunen osakilpailuvoitto ei tee kenestäkään kuolematonta eikä sankaria.
Varmasti sitten kannattaa etsiä sieltä italiastakin joku niistä paristakymmenestä saarinen-fanista jolta kysyä. Niitä kuitenkin taitaa siellä olla enemmän kuin suomessa.- Turo--Inkeri
sinä se vaan et edelleenkään ole kärryillä koko asiasta.
- Turo--lnkeri
Turo--Inkeri kirjoitti:
sinä se vaan et edelleenkään ole kärryillä koko asiasta.
alias Homo--Tiltu kirjoittelee kuin paraskin asiantuntija. Lienet syntynyt samana vuonna kun Jarno voitti mestaruutensa, jottet luettua enempää taida asiasta ymmärtää. Ymmärtäisit edes olla hiljaa.
- kävi sekin
Kuinkahan moni muu kuljettaja on voittanut kilpailuja kilpakunppaniensa hylkäämillä poisheitetyillä renkailla....
- sun viimeisin kisasi
MM-tasolla ?
- Turo--Inkeri
Turo--lnkeri kirjoitti:
alias Homo--Tiltu kirjoittelee kuin paraskin asiantuntija. Lienet syntynyt samana vuonna kun Jarno voitti mestaruutensa, jottet luettua enempää taida asiasta ymmärtää. Ymmärtäisit edes olla hiljaa.
..ja sinä olet sitten myös varsinainen tämän lajin asiantuntija. Oikea suoli-kaksnelosen roadracing entinen pertti.
Ja hyvähän se on netissä piilossa homotella muita. - sbkoo
sun viimeisin kisasi kirjoitti:
MM-tasolla ?
...niinkuin sinunkin.
- omastani...
sbkoo kirjoitti:
...niinkuin sinunkin.
parempaakin oli luvassa..
- Motonomi
Kannattaa niiden tietämättömien Googlettaa Jarno "Paroni" Saarinen. Suurin ansio Jarnolla oli että hän ajoi nimenomaan MM-sarjaa kotitekoisilla laitteilla. Kun rahaa ei ollut ajettiin tehdastallien hylkäämillä renkailla. Kaikki kovat kundit tekee perässä. Kö ??
Tämänkin aloitus oli varsin onnistunut, mutta on hauska seurata tätäkin palstaa kun suurimmassa äänessä on ne kenellä ei ole edes omaa mopoa. Jokainen motoristi tuntee Jarnon historian ja osaa sitä kunnioittaa.- Turo--Ink3ri
"hän ajoi nimenomaan MM-sarjaa kotitekoisilla laitteilla."
Ai jaa. Myikö se sitte ne Yamahan tehdaslaitteet muille ja ajeli omilla mopoillaan.
"Kun rahaa ei ollut ajettiin tehdastallien hylkäämillä renkailla."
No kuinka usien sitä rahaa ei ollut eli ajoiko se kaikki kisansa roskiksesta löytämillään kumeilla, hä.
Älkää nyt kuitenkaan ihan mitä tahansa hevosenlantaa täällä selitelkö - asioista selvää
Turo--Ink3ri kirjoitti:
"hän ajoi nimenomaan MM-sarjaa kotitekoisilla laitteilla."
Ai jaa. Myikö se sitte ne Yamahan tehdaslaitteet muille ja ajeli omilla mopoillaan.
"Kun rahaa ei ollut ajettiin tehdastallien hylkäämillä renkailla."
No kuinka usien sitä rahaa ei ollut eli ajoiko se kaikki kisansa roskiksesta löytämillään kumeilla, hä.
Älkää nyt kuitenkaan ihan mitä tahansa hevosenlantaa täällä selitelköEi ole mitään hevosen lantaa, vaan kaikki väittämät pitävät paikkansa! Jarno sai tehdaskilpurit vasta v.1973 jolloi ajoi Yamahan tehdaskuljettajana. Ajoi mailmanmestariksi 1972 kotitekoisella Yamahan tuotantokilpurilla Arvidsonin tuella!!!
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1886711- 1531915
- 1131638
- 511350
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️511133Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421031Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98992Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6927Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249908- 41879