HOTEL PLISKA?

321

Onko kelläkään kokemusta hotelli Pliskasta Kultahietikolla? Kaikki kommentit ovat tervettuleita!:)

6

1268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itse olin kavereiden kanssa viime kesänä kyseisessä hotellissa ja pidin kyllä. Omaan mittakaavaan hotelli oli aivan mieleinen. Henkilökunta oli ystävällistä ja auttoivat jos kysyi apua. Hotellilta ei ollut edes kovin pitkä matka kävellä uimarannallekkaan. Kerran taidettiin olla ottamassa aurinkoa hotellin omalla altaalla, mutta itse koimme mielekkäämmäksi olla itse rannalla. Huoneet olivat pienet, mutta kukapa lomalla viettääkään oloaan pelkästään hotellihuoneessa.

      Mutta aamupalalle kannattaa mennä ajoissa, muuten saattaa jäädä ilman rukokaa. Kokemusta on...

      Mutta suosittelen kyllä. Itse pidin paikasta ja voisin mennä uudemmankin kerran.

      • heidinnnn

        hotellin ruoka oli melko pahaa. huoneissa haisi *****lle ja kun siivoojille asiasta mainittiin niin kohautteli vaan olkapäitään. henkilökunta valittaa aivan pienimmästäkin melusta. meitä oli siis viisi tyttöä matkassa. jos ei hotellista niin väliä niin sinne vaan, halpa kun on ja eihän sitä lomaa siellä hotellissa vietetä :)


    • -kippo_

      Viime kesänä vietin mieheni kanssa viikon hotelli Pliskassa. Ihan ok, perushotelli. Ainakin meille kelpas. Aamupala tosin oli aika surkea, eipä tarvinu sitä käydä syömässä ku ekana aamuna..Muuta negatiivista sanottavaa ei ole. Tavarat pysy tallessa, huone siivottiin säännöllisesti, henkilökunta palveli hyvin. Postikortit ei tosin koskaan oo tullu perille, mitkä annettii siihen hotellin respaan :)
      Mutta suosittelen jos haluat edullisen perushotellin, jossa et sen kummenmpin aikaa vietä, kuin vain nukkuen yöt. Jos kaipaat luksusta, nii valitse joku toinen. Hotellin altaasta voisi sanoa vielä, että ihan ok, mutta aina ihan täynnä. Piti varata paikka aikasin jos sinne mieli ottaa arskaa.

    • pekoti

      olin kaverini kans viime kesänä pliskassa ja menos tulevana kesänä uudestaan samaan hotelliin.
      viihdyttiin erittäin hyvin.
      huoneisiin saa ilmastoinnin lisämaksusta(eli saa ilmastointilaitteen kaukosäätimen). pankkiautomaatti löytyy.
      allasalue kohtuu hyvä kuten myös baari. allasalueella joka ilta ohjelmaa esityksiä ja joka ilta oli sama bändi. yökerhokin löytyy.
      mutta mikä tärkeintä lyhyt kävely matka bilekadulle ja lyhyt matka myös rannalle.
      ja nukuttuakin halutessaan saa ei mieletöntä meteliä yöllä.

    • Kasma

      Heipsan! Viime kesänä oltiin Pliskassa 6 kaverin kanssa. Hotelli menettelee, mutta kuten jo joku sanoin ei lomaa hotellissa vietetä:) Meidän huone hais vähän omituiselle ja siivoojat eivät olleet kovin ahkeria. Rahat kannattaa aina laittaa piiloon koska siivoojat luulee niitä tipiksi. Henkiläkunta oli ihan mukavaa ja auttavaista. Tosin pienimmästäkin äänestä valitettiin. Altaat olivat hyvät, sekä ulko että sisä. Telkkari ja jääkaappi plussaa ehdottomasti! Ilmastoinninkin sai kunhan vähän maksaa. Ruoka hotellilla ei ollut kummoista. Ainiin ja tytöt eivät saaneet tuoda unikavereita mukanaan, mutta pojat saivat:D

    • pekoti

      olin kaverini kanssa viime kesänä ja menemme tänä kesänä uudestaan itse asiassa lento lähtee sunnuntaina.
      mitä haluaisit tietää kyseisestä hotellista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      124
      7485
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      93
      7224
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      28
      7149
    4. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      64
      6295
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      5
      5952
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      97
      5628
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5444
    8. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      65
      5275
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      43
      5158
    10. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      28
      4936
    Aihe