Onko joku saanut sähköpostin toimimaan outlookissa jos on kyseessä sähköpostin mikä loppuu zzn.com päätteeseen. Olen joitain keskusteluja lukenut muilta foorumeilta samasta ongelmasta, mutta vastausta ei ole vielä löytynyt. Eli miten ne palvelimet pitää kirjoittaa että posti toimisi. Linkki ohjeeseen: http://24net.zzn.com/email/finnish/help/p_help.asp?Company=24net
Ja ohjeesta kohta "Options - POP Access".
Olen vaikka miten päin kokeillut vääntää ja kääntää palvelinasetuksia mutta ei vain toimi, aina herjaa jostain. Milloin kysyy salasanaa ja milloin herjaa että palvelimelle ei saada yhteyttä.
Onko näin että sitä nyt ei vain jostain syystä saa lisättyä Outlookiin? Osaako joku sanoa.
Ihmetyttää vain miksi nämä ohjeet sitten tilin lisäämiseen on olemassa jos se ei kuitenkaan toimi.
zzn.com
4
1534
Vastaukset
- kdqwokd eok oqo
pitäisiköhän lähtevän postin palvelin olla se sinun nettiyhtyeytesi tarjoajan...?
:)- paikkaan
Meni vahingossa tuonne alemmaksi tämä vastaus:
ohjeen mukaan kyllä, mutta olen kokeillut sitä eikä toimi. Kaikki mahdolliset palvelimet olen kokeillut, mutta ei vain toimi.
- pitäisi
ohjeen mukaan kyllä, mutta olen kokeillut sitä eikä toimi. Kaikki mahdolliset palvelimet olen kokeillut, mutta ei vain toimi.
Oletko varma, että pop-palvelu on käytössä ilmaisversiossa (oletan, että käytät ilmaisversiota)?
Tuolla http://24net.zzn.com/email/finnish/technicalsupport/tech_frameset.html?Company=24net (valitse kohdassa Account Maintenance alakohta Can I have offline (POP3) access? ja paina Seuraava-nappia) sanotaan:
"CAN I HAVE OFFLINE POP3 ACCESS?
POP access is currently not available for all e-mail services. Please check with the webmaster of your login site whether this service is available. "
Tuolla http://www.trap17.com/index.php/pop3-email-supported_t56912.html taas joku oli tietävinään, että pop3-palvelu toimii vain maksavilla asiakkailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks315308Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si673954Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut313449Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?933221Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää423177- 682641
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1242132En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri542129Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261367- 1801237