Ei ehkä ihan puutöihin sopiva mutta arvelin että täältä löytyy ihmisiä jotka osaavat vastata kysymykseeni.
Tarvitsisin kaksi metalliputkea, keskelle mutka (estämään pyörimistä), päihin kaksi reikää "sokalle". Mittoja en nyt ulkoa muista muuta vajaan metrin mittaiset ja halkaisija noin 2-3cm.
Itselläni ei kerrostaloasujana ole työkaluja metallin käsittelyyn enkä näiden kahden putken takia ostakaan, tarvitsisin siis putket käyttövalmiina.
Asun Lahdessa joten täältäpäin olisi hyvä löytää, muualtakin saa vihjaista mutta ihan Lapista en lähde hakemaan =). Netistä en hakemalla äkkiseltään löytänyt.
Auttakaa siis ja kertokaa mistä saan moiset! Kiitokset jo etukäteen!
Metalliputkea
Putketon
1
550
Vastaukset 1
- DiipaDaipa
Ei muuta kuin paikalliseen ammattikouluun, siellä kyllä tekevät tuollasia hommia mielellään. Itsekkin kaikenlaista teettänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241466
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361092Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes921062Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella481043Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.98755- 67743
- 25710
- 34702
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist25619- 8611