Hei
Tällä palstalla aika hiljaista, mutta jos joku Bledissä käynyt voisi hiukan valaista muutamaa asiaa. Onko ruokakauppoja / marketteja missäpäin ja voisitteko suositella jotain kivaa ruokapaikkaa.
Lomailemme siellä huhtikuun alussa muutaman päivän. Entä miten bussit kulkevat sunnuntai-iltaisin lentokentältä Blediin.
Syöminen ja ruokakaupat
1
1291
Vastaukset 1
- NisKiss
Bledissä kaikki sijoittuu aika pienelle alueelle, joten kaikki on kävelymatkan päässä. Ruokaostokset voi tehdä vaikkapa keskustan ostoskeskuksen Mercatorissa, siellä on hyvät valikoimat. Käykää ehdottomasti syömässä linja-autoaseman liepeillä sijaitsevassa Pri Planincussa! Ruoka on todella hyvää, annokset lähes valtavia ja mikä parasta, hinnat erittäin kohtuulliset. Viime keväänä me kolme raavasta ja nälkäistä miestä söimme kolmea lajia lihaa salaatilla, päälle vielä pari tuoppia per mies ja lasku oli alle viisi kymppiä, emmekä varmasti jääneet nälkäisiksi. Pizzalla kannattaa käydä ostoskeskuksen toisessa kerroksessa sijaitsevassa pizzeriassa, tekevät hyvät pizzat aidossa puulämmitteisessä uunissa. Kannattaa ottaa ihan normaalikokoiset, se vastaa suunnilleen meidän perhepizzaa.
Lentokentällä löytyy infopiste, josta saa apua bussikuljetuksiin. Yleensä siellä on pikkubusseja päivystämässä, hinnat on hyvin kohtuulliset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1131583- 125989
- 47941
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku97917Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57787- 45642
- 64632
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan236618- 34617
- 49577