Elikkä otsikon kysymykseen etsisin vastausta. En tarkoita M14 S.C.O.M.ia. Tiedän, että tästä aiheesta on jo monta keskustelua mutta en ole saanut niistä selvää vastausta. Haluaisin myös tietää onko kyseisessä aseessa jotain ominaisvikoja. Toivon myös, että tähän ei vastattaisi en tiedä- tyylisillä vastauksilla.
Onko Marui M14 liian pitkä 163senttiselle?
SuperX-9
7370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Minulla on 2kpl m14:sia , oon nähnyt parilla pituisellasi kyseisen aseen , saattaa tutua painavalta ja hiukan pitkältä , mutta ihan kiva pyssy , suhteellisen tarkkakin. itse ostin omani käytettynä , mitään varsinaista ominaisvikaa en ole
huomannut.
omt pyssyni joitain kiinalaisia ja melko helppoja purkaakin tarvittaessa.
Kiitos. Tuo selvitti asiaa.
Tietääkö kukaa missä myydään halvalla m14 alle 50e
Ei se ainakaan liian pitkä ole.
osta jousitoiminen m14 60€ proairsoftista
kummalla puolella m14:ta lataus on meinaan jos se on oikeella puolella niin en tilaa koska sitten se ei ole hyvä
Pitkähän se on, mutta mielestäni pelaajan pituus ei vaikuta aseen käyttöön, jos sitä osaa käsitellä oikein.
Ominaisvikoja ei kovinkaan paljoa oikeastaan ole. Latauskahva voi hajota liiallisesta ränkläyksestä ja jos oikein muistan niin tappet plate on myös aika heikkoa tekoa, eli se saattaa mennä särki.
Tässä olisi kestävämpi malli:
http://www.milgear.fi/kauppa/vahvistettu-suutinlevy-p-517.html
Tästä en ole aivan varma, mutta olen kyllä kuullut useista hajoneista tulenvalitsimista. Kai se nyt kestää, jos sitä ei pahoinpitele.
Sitten vielä tämä: ei oikeastaan vika, mutta suunnittelumoka: äänenvaimenninta ei saa paikoilleen ilman liekinraiskaajan irroittamista. Valitettavasti etutähtäin kokonaisuudessaan on osa tätä. Ei toki haittaa, jos käyttää kiikaritähtäintä.
Ei mitään pahoja vikoja, mukavan painava ja ihan kestävä ase.
hippi poika,
Latauskahva on aseen oikealla puolella, joten se ei ole hyvä =)