takalasi..

takalasinlämmitin ei suostu enää toimimaan.. peilit kyllä sulaa,mutta takalasi ei.. missä vika..?
4503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Todennäköisesti takaluukun välistä johto poikki.
Murtuu kun luukkua availlaan pakkasessa ja ajansaatossa johdot muutenkin rasittuu tuosta kohti, jos luukkua availlaan usein. Tinaa katkos yhteen ja kutistemuovia tai vulkanoituvaa teippiä päälle, alkaa taas pelata.

Äänestä
  • Mulla vastaava vika löytyi littimestä sulakerasian läheltä. Siellä oli semmoinen riviliitin johon tuli monta sähköjohtoa. Yksi aika paksu keltainen ( vai oliko se valkoinen ) oli selvästi kärähtänyt. Irroitin sen ja laitoin johdon päähän uuden liittimen (ostin tarvikeliikkeestä) ja takaisin siihen rivliittimeen kiinni niin johan rupes takalasi lämpeneen. Katsele niitä johtoja. Se oli kyllä selvästi tummunut.

    Äänestä

kiitos vinkeistä! eiköhän takalasi kohta taas lämpene..

Äänestä

farmarissa ainakin tahtoo mennä johdot poikki taka.oven kohdalta siitä missä ne tekevät jyrkän mutkan heti,kun tulevat kattopilarista oveen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laguna -95 sedan kirjoitti:

takalasinlämmitin ei suostu enää toimimaan.. peilit kyllä sulaa,mutta takalasi ei.. missä vika..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu