tahtoisin minäkin naisen syliä jaloa
ja vähän elämään rakkauden valoa
ja vähän elämään rakkauden valoa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
jag förstor dig...vaihtelu virkistää.
On sulla tavallaan lähes viimeinen hetki lähteä ihmettelemään, jos on naisesta puutetta. Vaan mahdatko osata tehdä sen naisen kanssa mitään? Ettei kävisi niinkuin entisen pojan viululle. Poika kärtti aikansa viulua ja kun sen sai, toivoi, että osaisi soittaa... Sanoisin, että syliähän saa, kun maksaa, rakkauden saaminen voikin olla kinkkisempää. Tee Saulit, se on muodikasta näissä ikäluokissa.
Kukas nyt talvella ja pakkasella ei kaipaisi vierihoitoa, kyllä se vaan niin mukavaa on,
Äh, mitäs tuota haikailet;
toimi, poimi kukkaset!
Ne saattaa olla jäiset, vaan
ens' kevät saa ne sulamaan.
Siis tiedä, kevään virta uus
on Sulle toivo, ihanuus!
Se jäiset kukat kukkaan saa
- ne lämmin sylis sulattaa!
Kirjoitti lämmöllä vähän nunnukan tuntuiselle Leifille yksinoikeudella "non-rec". Tsemppiä!
sieltä. Eikö ne ala naukumaan vasta marraskuussa Suomessa? Jos ei kastreerata.
Tahtoisin vielä päästä kainaloon, syliin ja syvemmälle. Mies mennyt manan majoille, mutta kaipuu on vielä jäljellä. Nyt on tyhjän sylin syndrooma.
Saada syliä ja halia tuntuu kovin hankalalta yhtälöltä. Mikä meitä vaivaa? Tuntuu jotta niin moni ihminen sukupuolesta ja iästä riippumatta haikailee läheistä ihmissuhdetta.
Pitää kulkea silmät auki ja nähdä todella eikä vaan tuijotella tyhjyyteen. Silmät ovat sielunpeili.Sieltä heijastuu kaipuun kukkanen. Silmät ja kehon kieli kertovat kun annat niiden kohdistua oikealla hetkellä kohteeseen.
Senkun teet tärskyt Leifin kanssa. Niin, tai ilmeisesti päin vastoin kun tämä poloinen yksinäinen Leif ei ole kaiketi rekkautunut...ja saadaan "omatekemä nuoripari" palstoille! ;-D
niin paljon laitettavaa, kylpyhuoneremontti ja keittiökin olisi saatava kuntoon.
Minä puolestani laitan melko hyvää ruokaa, ei vegetaarista, vaan hyvää lihaa, kalaa aina hyvien vihannesten kanssa. En oikein voi sietää miehiä, joilla on peukalo keskellä kämmentä. -Ettei totuus unohtuisi.
ja ihan ruokapalkalla? Kyllä remontit kannattaa teettää remonttifirmalla ja hyödyntää kotitalousvähennys.
verotuksessa minun työni (taitavasta ruoanlaitosta ja kodinhoidosta). On se kumma, kun yhä edelleen ei naisen töitä lasketa työksi, vaikka sitä on joka päivä, ilman taukoa. Miksi miehen ei tarvitsisi tehdä mitään, ilman palkkaa kuten nainenkin? Teen muuten kotityöni ilolla, mutta niin voisi mieskin tehdä, ja kaikki olisi loistavassa kunnossa.