tekstarilla

Tuota.. oon katellu yhtä tyttöä jo vähän aikaa sillä silmällä mut oon kuitenkin niin ujo tai jotain etten uskalla suoraan mennä juttelemaan nii aattelin laittaa sille tekstarin et "oon katellu sua jo vähän aikaa, oot tosihyvännäkönen" tai jotain sinne päin, onks ton tapanen hyvä vai minkälainen pitäs olla?
9610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mee juttelemaan suoraan. Muut vaihtoehdot on huonoja. Kokemusta on. Mut valmistaudu niin, että osaat sanoa muutakin kuin että "oot hyvännäkönen". Jos keskustelu jää siihen, jätät ittestäsi aika huonon ja saamattoman kuvan.

Äänestä

Muuta toi "vähän aikaa" => "jonkin aikaa". Ja muista pistää nimes perään. En tiedä toimiiko, muhun varmaan toimiskin... ;) Yrittänyttä ei lasketa!

Äänestä

Ihan hyvä tollanenki viesti olis.. =)
Mä ainakin olisin tosi imarreltu, mut lisää siihen viel jotain et onko se muija katellu tai kiinnostunu susta ja sit kerrot et oot kiinnostunu siitä ynm. =)

Äänestä

mut must voisit jättää ton "oot tosihyvännäkönen" pois ja pistää tilalle vaik jotai tyylii et "haluisin tutustuu suhun paremmin".Tää nyt on vaa mun näkemys. Voihan seki tietty tuntuu tosi imartelevalta jos joku kehuu tosi hyvännäköseks, mut siit voi tulla vaa vähä liikaa sellane olo et oot pinnallinen paska.....mut tee miten parhaaks näät. tsemppii yritykselle!

Äänestä

no tosiaan joo.. siis ei

Äänestä

Toi sun ehdottama textari ois liian...liian...Pelästyttävä..Ainakin mulle..Mä ainakin toivoisin semmosen textarin:
Moi!
Tulisitko tänään vaikka nuorisotalolle mun kaa hengailemaan? Oon ollu täs viime aikoina yksin ja kaipaisin sun laista suloista seuraa..

Just ton tapane textari ois I-H-A-N-A
T: MusicFrikki (tyttö) *heh*

Äänestä

tekstarilla on hyvä alottaa, mut varo ettei sul kehity suhdetta kännykän kanssa... (kokemusta siitä)
kasvotusten aina on paras, sillon huomaa reaktion ja sen että sä oikeasti oot tosissas, etkä vaa pelleily!!!!
sit viel, jos viestiin kirjottaa jotain:"sä oot ihan h*lvetin kaunis, mä oon katellu sua koulus..." tulee jotenki sellanen olo et "just, mitäs sä oikee haluut et mä vastaan!!?!?!"

mutta tsemii sulle ja rohkeutta!!!

Äänestä

heh

Äänestä

"Meitsi diggaa sua kybällä t. Make"

Tossa aika täydellinen viesti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poju89 kirjoitti:

Tuota.. oon katellu yhtä tyttöä jo vähän aikaa sillä silmällä mut oon kuitenkin niin ujo tai jotain etten uskalla suoraan mennä juttelemaan nii aattelin laittaa sille tekstarin et "oon katellu sua jo vähän aikaa, oot tosihyvännäkönen" tai jotain sinne päin, onks ton tapanen hyvä vai minkälainen pitäs olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu