Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • santtu

      Eli, vielä pitää ostaa tontti, raivata se (ei kuulu hintaa) ja tehdä pohjatyöt tietylle tasolle, sekä lopulliset pihatyöt.
      Pitää hommata sähkö- ja vesiliittymät. Sekä vastaava mestari yms.
      Samoin ulkomaalus ja loppusiivous ei kuulu hintaan.
      Tuollaisen 15-40t€ ( tontti) saa varata kustannuksiin (tontista ja sen maaperästä riippuen), että talo on oikeasti asumiskäytössä.

    • suomalaiselle tuollaisen

      siinä olisi kämppää koko eliniäksi, jos saattais saada tontin, niin ei kun rakentamaan,,siinä olisi elvytystä koko kansalle, puuhapetet toimimaan ja putkimiehet ja muurarit ja sähkömiehet töihin, ehdota että se 3miljardia jaetaan suomalaislle että saava tuon asunnon

    • teeseitsemiehen

      paketti.

      Kohtia kuten: "Puutavara rungon tuentaan ja telineisiin urakan osalle" irtotavarana. Pitääkö tilaajan tukea runko rakennusvaiheessa?

      Tuohon kun tehdään tontille tarvittavat työt niin hintahan on jo 1700e/m2. Sitten lisätään muut puuttuvat lakisääteiset ym niin hinta on jo 1800e/m2. Eli ihan normi hinta.

      Voisit suorittaa mainostusta muualla.

    • vain hieman kallis

      osta tuo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      709
      1723
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      272
      898
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      857
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      107
      659
    5. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      32
      581
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      557
    7. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      540
    8. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      61
      539
    9. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      42
      522
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      520
    Aihe