Raitiina valoisaan päivään.
La 17.01.2009
5
277
Vastaukset
Raittiina. Pakkasta piisaa.
- Spriten voimalla
Todella vaikea valinta edessä. Katsoako hyvä elokuva vai jatkaako eilen aloitettua dekkaria, siinäpä pulma :)
Eiköhän tuo kohta ratkea ja raittiina tietysti. - T.J.S
Tänäänkin ja vapaalla! Täälläkin pikku pakkasta pitää n -6 astetta eli kohta lähden kävelylle,tulee ihanan piristynyt olo jälkeenpäin! Kivaa lauantaita kaikille!
- ma-sa
Huomenta kaikille.Taas lähti univelat.Pääsispä noista rahallisista eroon yhtä helepolla.Raittiina menen tämänkin lauantain.
Ei vatkaa käjet, kahavikuppikin pysyy yhesä käjesä, juon sitä parasta aikaa, raitis lauantai.
Sen kummemmin ketään morkkaamatta: Kyllä ois V***maista ilmottautua tuossa ylemässä ketjussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2386131Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.424965KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104306Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123041Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1203005Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,782489Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212436Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901699- 461649
- 691456