Vuokralle annetaan lomaosake Kuusamon Tropiikista viikolle 10.(28.2-7.3.09) Studio 32m2,2-4 hlölle,
Hinta sisältää liinavaatteet ja loppusiivouksen.
puh. 040-5757364
Kuusamo vk 10, lomaosake, studio, 780€
4
487
Vastaukset
- Krista.....
Halutaan vaihtaa lomaosake Katinkullasta 43 neliötä parvi kylpylä 4 hengelle. viikko 3.
Ollaan käyty perheen kanssa monena vuotena viettämässä mukava loma, ja nyt lapset lentäneet maailmalle. Asunto sopiva 3-4 henkiselle perheelle. Halutaan vaihtaa pysyvästi Kuusamon Tropiikkiin studio 32 neliötä tai 45 neliötä olevaan loma-asuntoon viikoille 2-6 tai 9-10. Ei välirahoja paperit ja osakekirjat tehdään turvallisesti pankissa. Jos kiinnostaa niin tarjoa vaikka tekstiviestillä. 040 7311366
Ei makseta välittäjille turhasta.
vaihdos voidaan tehdä teidän viikon jälkeen koska itse olemme käyttäneet oman viikkomme tältä vuodelta.
Itse ollaan tyytyväisä lomaosake toimintaan mutta paikan vaihdos olisi nyt ajankohtainen- tuossa
Mikäs tuossa Katinkullan 1mh viikossa on vastike?
- löytäää
tuossa kirjoitti:
Mikäs tuossa Katinkullan 1mh viikossa on vastike?
tuolta toisaalta ilmoituksesi, jonka mukaan vastike olisi 380e? Pelkäsinkin tätä. Katinkullassa on jostain syystä korkeammat vastikkeet ja lisäksi kylpyläliput yms ylimääräiset nostavat vastiketta entisestään. Valitettavasti menivät vaihtohalut :( Tropiikin studion vastike on 125e.
- Krista..
löytäää kirjoitti:
tuolta toisaalta ilmoituksesi, jonka mukaan vastike olisi 380e? Pelkäsinkin tätä. Katinkullassa on jostain syystä korkeammat vastikkeet ja lisäksi kylpyläliput yms ylimääräiset nostavat vastiketta entisestään. Valitettavasti menivät vaihtohalut :( Tropiikin studion vastike on 125e.
Vastikkeeseen. Se on noin 280 euroa ja kylpylävastike noin 90 euroa. kylpylävastike sisältää 28 käyttökertaa kylpylään. Kuusamossahan maksat 14 euroa per/kerta.
Huoneistossa Katikulta ja Kuusamon Tropiikki on paljon eroa, Katinkullan kiinteistössä on enemmän neliöitä, makuuhuone makuu parvi, sauna, terassi, takka, keskuspölynimuri...jne ja ne on viihtyisästi sisustettuja lomakoteja. Tietysti myös matka esim. täältä etelästä missä me asumme on lyhyempi ajomatka Katinkultaan joten ajo/bensa kustannukset hiukan pienemmät.
Tämä oli meillä perheellisellä iso kriteeri silloin kun ostimme Katinkullan, juuri tämä ajomatka, 2 kpl murkkuikäisiä nuoria ei meillä istu pitkää matkaa jäkättämättä takapenkillä, ja kylpylästä ei tarvinnut jokapäivä pulittaa 50 euroa. Nyt se on taakse jäänyttä aikaa meille ja voimme isännän kanssa kahdestaan ajella vaikka kuinka pitkän matkan, ja kylpylässä emme halua jokapäivä käydä uiskentelemassa ja meille kahdelle 28 kylpyläkertaa on liikaa... siksi tämä vaihto on ajankohtainen.
Ja jos vielä harkitsette vaihtoa niin luulisin että Vuokatin Katinkullan osake on hiukan arvokkaampi kuin Kuusamon Tropiikin.
Mutta se ei ole meidän päälimmäinen tarkoituksemme vaan se että emme viitsi maksaa hoiliday clubille ym. välittäjille tuhansia euroja vaihdosta, kun taas tiedän että on niitäkin perheitä jotka haluavat vaihtaa Kuusamon Tropiikin Katinkultaan ja joutuisivat maksamaan vaihdosta välirahaa, Säästyy meidän väliraha ja heidän väliraha.
jos vaihto kiinnostaa voi soittaa 040 7311366
Meille on tarjottu viikkoa 2 ja 5 ja niistä päätämme huomenna. Kiitos kuitenkin mielenkiinnosta. Ja tälläistä vaihtoa ja tomenpidettä suosittelen muille myös.
Saimme myös vaihtotarjouksia, muihin lomaosake kohteisiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688412Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195790Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2524736Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli504580Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614085Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603910SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673712- 901678
- 901138
- 42827