puoskarilaki tulee olemaan susi jo syntyessään. Taitaa käydä niin kuin handsfree-lailla. Kukaan ei tottele lakia ja sitä on naurettavan helppo kiertää. Näin pelkään, koska hypnohemmot ovat niin venkuloita, että löytävät heti porsaanreiät laista. Siksi täytyisi tulevalla lailla olla ankarat rangaistukset, että eipä hemmot leikittelisi tulella. Saas nähdä, minkälaisen lain päättäjät rustaavat. Mutta ei hyvää taida tulla.
Terveisin Mamma maalta susirajan takaa.
Pelkään
8
464
Vastaukset
- mamma maalta...
Suomessa on oikeusjärjestelmä, joka määrää lainrikkomisesta rangaistukset aseusten mukaisesti. Ei onneksi sinun vainoharhaisen mielesi mukaisesti!
Sitäpaitsi tuo ilmaisu "hypnohemmo" on aika loukkaava!- sinä hemmo
tota handsfree-lakia. Kaikki autoilijat rikkovat sitä jatkuvasti, koska kiinnijäämisen riski on olematon. Samoin tulee käymään näille hypnohemmoille. Kiinni ei jouduta, kun valvontaa ei ole. Voi tätä surkeutta.
- taas?
Hyvä että Sinäkin olet kääntänyt kelkkasi ja kannatatkin nyt puoskarilakeja. Täytäntöönpanon mahdollisuudesta ja ennaltaehkäisevän pelotevaikutuksen tehosta olen eri mieltä: viranomaisohjeistus ja oikeusturvakeinoista tiedottaminen asiakkaille ja opiskelijoille ovat tärkeää.
Jostakin vain luulottelen, että tässä ei nyt ole kysymyksessa se Maalllikkomuori maalta tai Maallikkomamma -tai mikä se nimimerkki oli-, joka on joskus kirjoitellut täällä. Nimimerkkien näpistyksiä, asiaviestien poistattamisia kuten Pertamolta, trollaamista ja höpöttelyä on täällä ollut ennenkin - viime aikojen asiamielipiteiden poistattamiset ovat kuitenkin ihan käsittämättömiä.
Missä menee raja lahkomaisen mielipideterrorin ja psykokontrollin ja kyseenalaisen järjestöpoliittisen sensuroinnin välillä?
Samaa mieltä olen myös sanktioiden merkityksestä. Esimerkissä Itävallassa on saatu kyviä kokemuksia kun koulutushuijausten ja leikkititteliopetusten mainontakin on rangaistavaa hypnostelua.- eryu76
Jos suomi ensimmäisenä maana maailmassa onnistuu rajaamaan hypnoosinteon lailla.
- vedätysviesti
eryu76 kirjoitti:
Jos suomi ensimmäisenä maana maailmassa onnistuu rajaamaan hypnoosinteon lailla.
kun kaveri itse hyvin tiedät että puoskarointeja ja puoskaroinnin opettamista rajoittavia lakeja on monissa maissa. Jostakin syystä esität roolia että et muka tietäisi että hypnotisointejakin sääteleviä lakeja ja ohjeita on jo hyvin monessa maassa.
Kuuluuko aikas mahtipontisten hypnotisointipiirien pakollisiin kuvioihin kansalaisten avoimen keskustelun haittaamisen, viestipelleilyn ja huuhaa- ja henkiterapioiden lisäksi myös ainainen tarve sepitellä, pelailla, juonitella ja näykkiä? - että onneksi
vedätysviesti kirjoitti:
kun kaveri itse hyvin tiedät että puoskarointeja ja puoskaroinnin opettamista rajoittavia lakeja on monissa maissa. Jostakin syystä esität roolia että et muka tietäisi että hypnotisointejakin sääteleviä lakeja ja ohjeita on jo hyvin monessa maassa.
Kuuluuko aikas mahtipontisten hypnotisointipiirien pakollisiin kuvioihin kansalaisten avoimen keskustelun haittaamisen, viestipelleilyn ja huuhaa- ja henkiterapioiden lisäksi myös ainainen tarve sepitellä, pelailla, juonitella ja näykkiä?ollaan nyt tekemässä kunnon puoskarilakia, mutta miten saadaan kaikki hengenopettajat tuomiolle tekosistaan. Nyt pitää perustaa ammattiryhmä, joka valvooo näitä opettajia ja jotka saattavat myös heidät vastuuseen. Puoskarointi kaikkine ilmiöineen kitketään nyt Suomesta.
Susirajan mamma - ggtty77
vedätysviesti kirjoitti:
kun kaveri itse hyvin tiedät että puoskarointeja ja puoskaroinnin opettamista rajoittavia lakeja on monissa maissa. Jostakin syystä esität roolia että et muka tietäisi että hypnotisointejakin sääteleviä lakeja ja ohjeita on jo hyvin monessa maassa.
Kuuluuko aikas mahtipontisten hypnotisointipiirien pakollisiin kuvioihin kansalaisten avoimen keskustelun haittaamisen, viestipelleilyn ja huuhaa- ja henkiterapioiden lisäksi myös ainainen tarve sepitellä, pelailla, juonitella ja näykkiä?Jos olisit lukenut tarkkaan olisit huomannut että en väittänytkaan etteikö monissa maissa olisi lakeja.Minusta nyt vaan olen samaa mieltä kuin ketjun aloittaja. En oikein usko että laki itsessään on mikään ratkaisu. Anteeksi että olen eri mieltä kanssasi. Oletko koskaan ajatellut että saattaisit itse olla aika provosoiva.
- voi tehotakin
ggtty77 kirjoitti:
Jos olisit lukenut tarkkaan olisit huomannut että en väittänytkaan etteikö monissa maissa olisi lakeja.Minusta nyt vaan olen samaa mieltä kuin ketjun aloittaja. En oikein usko että laki itsessään on mikään ratkaisu. Anteeksi että olen eri mieltä kanssasi. Oletko koskaan ajatellut että saattaisit itse olla aika provosoiva.
> "Jos suomi ensimmäisenä maana maailmassa onnistuu rajaamaan hypnoosinteon lailla."
Tämä ei ole mielipidekysymys: esim. Israelissa on toimiva ja tehokas hypnoosilainsäädäntö, Itävallassa säästyttiin Saksan ongelmilta kun saivat tiukat säädökset koulutushuijauksia, hömppähoitojen opetusta ja harjoittamista vastaan.
Tämä EI ole maallikkohypnotisoijien oma foorumia, kyllä tänne saa kirjoittaa myös tavan tallaaja. Ja sellainenkin jolla on omia tai läheisen kokemuksia tajunnanohjauksistanne tai "itsehypnoosin" opetuksistanne.
Asiattomat sensurointinne ja etukäteispohdintanne, miten voisi tulevia lakeja kiertää, antavat kummallisen kuvan maallikkohypnoosista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111635Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968831Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.104403Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka213954Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53861Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73646- 893610
Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle133440Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343222Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452415