Brad Johnson on mies paikallaan.
Brad Johnson on tie, totuus ja elämä.
Minä olen tie, totuus ja elämä.
Sinä olet tie, totuus ja elämä.
Jokainen meistä on tie, totuus ja elämä.
Kehoitan kaikkia opiskelemaan tarkasti mitä Brad Johnsonilla on sanottavaa.
http://saviorsofearth.ning.com/
http://www.youtube.com/user/101408blogspot
http://www.10-14-08.blogspot.com
http://2012evolution.com/
Ja vastustajillemme tiedoksi:
Brad onkin sitten sen verran kova jätkä, että sille ei pidä ruveta ryppyileen...
http://www.youtube.com/watch?v=03HD4SQT4Eg
Brad Johnson on oikeassa.
4
895
Vastaukset
- hktsbp
Kyllä, kaveri on opettajana täällä meidän keskuudessamme ja kertoo vakavista tosiasioista. Opettajia on useita, harva vain tulee tuolla tavalla julkisuuteen.
Laitoin tuohon alas tuon maapallo tarvitsee apuasi, joten kaikki siellä lähettäkää maa planeetalle ja ihmiskunnalle rauhan ja rakkauden ajatuksia ja energioita.
John Lennon opetti meitä myös, lyhyesti ja ytimekkäästi:
http://www.youtube.com/watch?v=H5tOgRD4EqY - ........
Totuushan löytyy aina yhdestä lähteestä..
Mistäs tämä Brad Johnson on tällaisen idean saanut, että jokainen olisi tie, totuus ja elämä?
Raamattua vähemmänkin tunteva varmaan tunnistaa, että lause on otettu Raamatusta, jossa sanotaan, että Jeesus on tie, totuus ja elämä. Millä perusteilla Jeesus vaihtuukin Brad Johnsoniin? Koska se kuulostaa kivalta? Koska joku kauan sitten kuollut mystikko sanoi hänelle unessa niin, etkä pysty todistamaan sitä vääräksikään?
Voiko tämän sitten ympätä mihin vain lauseeseen tahansa?
Bard Johnsonin kaltaisten on taivasten valtakunta.
Ei kukaan tule isän tykö kuin Brad Johnsonin kautta.
Alussa oli Brad Johnson, ja Brad Johnson oli Jumalan tykönä, ja Jumala oli Brad Johnson.
Näetkö? Näin helppoa on tehdä itsestään jotain, mitä ei itseasiassa olekaan. Et voi todistaa vääräksikään, se on siis totta.
Kehotan sinua opiskelemaan tarkasti, mitä Jeesus sanoi ja opetti.
Sen löydät Uudesta Testamentista.- INRI
'Lasten' kaltaisten on taivasten valtakunta.
Ei kukaan tule 'Luojan' tykö kuin 'Itsensä' kautta sillä siinä on 'Elämän kipinä'.
Alussa oli Elämä, ja Elämä oli Jumala, ja Jumala oli Kaikkeuden luoja.
Ota vaarin ajasta, sillä kirjoitettu on-:'He etsivät minua mutta eivät he minua löydä', sillä missä minä olen, niin siellä ei ole epä-pyhille paikkaa, noille jotka nimeäni turhaa sopertavat valheellisilla kielillään ja kuvia palvovat jopa lastensa saastuttaen kutsuen Jumalaksi sitä mikä ei puhu eikä pukahda, voi heitä heidän pakanallisista riennoistaan, juhlien sitä mikä häviävä on ja maatuva on heidän kalkkeutuneilla luillaan.
Riemuitkaa ja kadottakaa itsenne maailman tuuliin, sillä itsenne olette jo tuominneet syyttäen niitä joissa on 'Henki' vieläkin on ja jotka Isä soisi löytyvän ja tulevan Hänen luokseen valtakuntaansa.
Sinä lapseni, joka haparoit pimeydessä, katso itseäsi ja olemustasi, älä saata tämän maailman ajan viedä pois 'liekkiäsi' sillä se liekki on Elämän-liekki, Elämän-Kaikkeuden-Jumalan liekki, joka pyhyydessä syntyi ja pyhyyteen palaa, eikä siellä ole itkua eikä kipua, sillä se mikä on on,niin on 'Kaikkeus' ja se on myös sinussa, sillä jokainen on 'Kadonnut' ja kadottanut 'itsensä' ja kaikki on kutsuttu 'Ikuisuuden lähteille'.
Näin olkoon että Kirkkaus teissä olisi ja Kirkkauteen palaisitte, sillä olen Elävä Kirkkaus,'Teissä'.
-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku294987Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova611849HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1091784- 1081628
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel281403Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p219872- 71871
Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.40754- 53752
Leikitään tavuleikkiä
Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen51741