Fantasia rope

...

Ehkä väärä paikka mainostaa, mutta silti. Kuolemaa tekevä fantasia-aiheine roolipeli, jota muutamat jäsenet yrittävät herättää henkiin. Liittyä saa vapaasti, hahmoissa oma mielikuvitus on vain rajana. Sopii myös aloittelijoille.

http://www.createforum.com/roolipelivihrea/

2

1086

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmettele että

      ketään ei kiinnosta. Foorumin eri kohtia on miljoona! Alussa jaksoin lukea ja sitten scrollasin vain pohjalle ja painoin "takaisin" nappia.

      Foorumiropekin vaatii jonkinlaisen juonenpohjan alkuun ennenkuin porukka lähtee mukaan. Tuossa ei näkynyt olevan mitään sellaista.

      • Möffis

        Joo, kävin kans kattoo ja vaikutti vähän siltä, että koko foorumi olis täynnä jotain anime-manga-tyttöjä (ei sillä että olisin negatiivisesti heihin suhtautuva) mutta ainoatakaan maskuliinista asiaa en kyennyt sivulta huomaamaan. Lisäksi, kuten "Ihmettelee että" kirjoitti, eri kohtia todellakin näytti olevan miljoonia. ALun kiinnostus lopahti kun vilkaisi scrolleria ja eri palkit vain vilisivät silmissä.

        jos sivustoa voisi karsia yksinkertaisemmaksi, voisi se olla mahdollisesti mielekkäämpi sekä atraktiivisempi. 8)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      39
      9361
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      40
      3947
    3. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      39
      2624
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      127
      2546
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      102
      2499
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      27
      1967
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      16
      1645
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      33
      1457
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1287
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      179
      1167
    Aihe