Outlook ongelma

LiisaL

Tervehdys

Itselleni tuli sellainen ongelma että kun ostin uuden koneen jossa on Vista (edellisessä XP) ja asensin koneelleni office paketin 2003. Sain outlookkini toimimaan, mutta liiankin hyvin. Ongelma on se että se tuppaa hakemaan aina KAIKKI postit jotka ovat sähköposti palvelimella. Edellisessä koneessa oli sama ohjelma, mutta Outlook latasi koneelle vain ne postit joita sillä ei vielä ollut.

Nyt outlookkissani kummitteli samat postit kolme kertaa joten pääti tyhjentää sen.

Osaisiko joku auttaa minua tässä tilanteessa. Missä kohtaa on asetukissa sellainen kohta että pääsisin tästä ongelmasta eroon?

Kiitoksia jo etukäteen

3

893

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poro1

      asetuksissa kohtaa
      hae uudet postit
      ja täppä pois kohdasta hae kaikki postit...

      Tai jotain sellaista, kun ei oo tuotakaan eikä windowsiakaan...

      :)

      • LiisaL

        En moista löytänyt...


      • LiisaL kirjoitti:

        En moista löytänyt...

        Tarkista tilin asetuksista lisäasetukset-välilehdeltä kohta Jätä viestistä kopio palvelimelle. Jos siinä on täppä, niin ota pois. Nyt Outlook kopioi viestit palvelimelta omalle koneellesi (Outlookiin) ja poistaa ne sen jälkeen palvelimelta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1662
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      911
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      859
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      811
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      786
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      738
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      730
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      700
    Aihe