väärä hirsi

tuli laitettua väärä hirsi ikkunan alle. vaarnatkin osin löytiin jo. mitenkä sitä pitäisi irroittaa parhaiten. 115 mm liimalamellihirsi
31034
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sorkkaraudalla päistä nitkutellen pitäis irrota.

Äänestä

Sahaa tapista muutama puukiila (vinottain sirkkelissä) ja naputtele niillä alkuun päistä. Sorkkaraudalla saa pahannäköistä jälkeä jos olet nuijinut salvoksen jo tiukalle. Pitkässä hirressä kannattaa apukiilaa lyödä välisalvoksiin, jos niitä on.

Tappi kannattaa koettaa poistaa ensin ja HETI. Joskus se vaatii sen poisporaamista.

Äänestä

on niin sillä ei ole mitään väliä. Lyöt vain tämän ikkunan alle oikeasti kuuluneen ssitten sinne minne tämä nyt siellä oleva alunperin kuului. Mutta tämä onnistuu vain jos se on ihan samanlainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukihäirijö kirjoitti:

tuli laitettua väärä hirsi ikkunan alle. vaarnatkin osin löytiin jo. mitenkä sitä pitäisi irroittaa parhaiten. 115 mm liimalamellihirsi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu