Katselin töllöä ja yhtäkkiä kuva katosi. Vaihdoin kanavaa ja sama juttu sielläkin, ei kuvaa. Sammutin boxin, ei vaikutusta. Menin toiseen huoneeseen ja siellä sama juttu. Soitin naapuri taloon eikä siellä ollut mitään vikaa. sitten soitin digitan digiverkon tarkistus palveluun.Missään päin suomea ei ole ongelmia. Sitten palautin kumpaankin boxiin tehdasasetukset. Ei mitään vaikutusta. Nyt sitten loppus konstit.
Oisko jollakin viellä ideoita?
Ei yhteyttä digiverkkoon
4
591
Vastaukset
- selvästi ongelma
lähtee siitä seinärasiasta jossa sinulla on
se antennijohto kiinni.
Kune et kerro mitä siellä on niin en edes yritä
arvata.
Tai jos...antenni putosi katolta ales?Seinässä on paikka radiolle,tv:lle ja puhelimelle.
JA kuulutaan kaapeliverkkoon, eli tuskin on vika antennissa.- vika
Horus76 kirjoitti:
Seinässä on paikka radiolle,tv:lle ja puhelimelle.
JA kuulutaan kaapeliverkkoon, eli tuskin on vika antennissa.ole kaapeliverkossa (tai talon verkossa),koska sinulla hävisi kuva kahdesta eri laitteesta.Vika voi kaapelissa olla hyvinkin pienellä alueella. Huomioi myös,että nyt kun olet palauttanut tehdasasetukset ja tehnyt siinä yhteydessä kanavahaun,sinulta on kaikki kanavat pois,jos kerran verkossa haun aikana ollut signaalia.
- SmithChart
Horus76 kirjoitti:
Seinässä on paikka radiolle,tv:lle ja puhelimelle.
JA kuulutaan kaapeliverkkoon, eli tuskin on vika antennissa.Koska kuulutte kaapeliverkkoon niin on itseasiassa suurempi todennäköisyys että vika on siinä, kuin teillä olisi oma antenni.
Eli jostain päin kaupunkia on sähköt pois tai sitten jakovahvistin sanoi työsopimuksensa irti jostain päin verkkoa tai muu syy. Mikä hauskinta, asialle ei voi itse tehdä mitään (ei, vaikka osaisi).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2191490- 961296
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61157Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171156Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9958Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86930Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66895- 32870
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest41828Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii57813