B.Talvitie

Onko kellään tietoa sellaisesta taidemaalarista kuin B.Talvitie, itselläni yksi hänen taulujaan mutta mistään ei tunnu löytyvän hänestä mitään, kaikkia muita Talviteitä kyllä löytyy
3340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

esittää? Onko vuosilukua? Voisiko mahdollisesti olla K.Talvitie...?

Äänestä
  • Taulu esittää sellaista oikeastaa talvista tietä :) vuisiluku on 82, ja vaikka kyllä yritän Tuota B muokkailla niin 100% varma että B on :)

    Äänestä

  • jonskuli82 kirjoitti:

    Taulu esittää sellaista oikeastaa talvista tietä :) vuisiluku on 82, ja vaikka kyllä yritän Tuota B muokkailla niin 100% varma että B on :)

    ehkä löydät vielä tiedot...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonskuli82 kirjoitti:

Onko kellään tietoa sellaisesta taidemaalarista kuin B.Talvitie, itselläni yksi hänen taulujaan mutta mistään ei tunnu löytyvän hänestä mitään, kaikkia muita Talviteitä kyllä löytyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu