Mihin rantalomalle?

matkaaja91

Tulinkin jo kirjoittaneeksi toiselle osastolle samaisen siestin, mutta kyselen nyt vielä täältä, kun kerta ehdotettiin

Eli: Mihin rantalomalle Italiaan? Lähdettäis kaveriporukalla. Eli etsitään jotain nuorille sopivaa matkakohdetta. Viihtyisä hiekkaranta on päävaatimus ja toisena tulee suhteellisen vilkas yöelämä. Kesällä siis vasta ollaan menossa, mutta mietitään nyt jo hiukan etukäteen sopivia vaihtoehtoja. Kertokaa kokemuksistanne ja ehdotelkaa sopivia lomakohteita. Kiitän.

2

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mennä vieläkin

      Riminillä ainakin nuorena n.22v viihdyimme vallan mainiosti, rantaahan siellä piisaa kilometritolkulla ja rannoilla oli hyvät rantapalvelut. Yöelämä oli aivan huikeaa, kaikensorttista diskoa ym, sieltä ostettua kasettiakin kun nyt kuuntelee, niin voih, niitä aikoja. Markkinat vanhassa kaupungissa ja muutenkin ostoksiin ihan kelvolliset mahdollisuudet. Tuo nyt tuli ensimmäiseksi mieleen, niin hyvät nuoruusmuistot sieltä on.

    • sitten

      Jos menette Riccioneen, niin Rimini on 10 min bussilla. Molemmista paikoista toiseen pääsee kätevästi. Myös Riccionessa hyvä meno, paljon kauppoja.Olisikohan Riminissä olleet rannat paremmat, isommat. Itse olin Riminissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7593
    2. 107
      5708
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5087
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4476
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3180
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2889
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      53
      2792
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2407
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2404
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2006
    Aihe