Silkroad

Joo aikoinaan koitin kyseistä peliä Silkroadia, mutta siihen mailmanaikaan peli oli täynnä bugeja ja bottereita. Rupesi vanha suola janotamaan joten kysyn miten on Silkroadin laita tätänykyä? Onko bottereita? Onko itse pelaaminen parantunut?

Kiitos!:)
1501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Serverit entistä täydenpiä vaikka niitä tulee koko ajan lisää. Kultaa myyvien yritysten botit vallaneet koko pelin. Servereiden tilanteet näet helposti täältä: http://www.rev6.com/stats/servercapacity.asp

Bugeja on edelleen aika paljon, lagaa toistuvasti eikä tosiaankaan pääse peliin edes sisään. Ne ketkä pelaa käyttää botteja 99% varmuudella.

Jotain hyvää mainitakseni Joymax on aloittanut uuden sähköposti asiakaspalvelun, mutta kuulemani mukaan (huom! itse en ole mitään heiltä kysynyt) vastaaminen on hyvin hidasta ja asioille ei silti näytetä tekevän mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


want2playXD kirjoitti:

Joo aikoinaan koitin kyseistä peliä Silkroadia, mutta siihen mailmanaikaan peli oli täynnä bugeja ja bottereita. Rupesi vanha suola janotamaan joten kysyn miten on Silkroadin laita tätänykyä? Onko bottereita? Onko itse pelaaminen parantunut?

Kiitos!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu